4 cvičenia, s ktorými si dáte riadne do tela

Mirka

Kilá potu. Drina striedajúca sa s ešte väčšou drinou. K tomu kokteil namiešaný s endorfínov, ktorý vyvoláva úsmev, radosť a nadšenie. Všetko korunované snahou a odhodlaním dokázať sebe (i ostatným), že to dokážem!

4 cvičenia, s ktorými si dajú riadne do tela muži aj ženy
3. OKT 2013

Možno aj vám sa stalo, že ste dlho hľadali cvičenie, ktoré by splnilo všetky vaše očakávania. Je to prirodzené. Alebo pátrate, skúšate, no ešte stále ste to vášmu srdcu najbližšie nenašli? Ak túžite po športe, ktorý je zábavný, plný driny, potu, nadšenia a skvelo formuje svalstvo, dajte šancu niektorému z nižšie uvedených športov.

Dajte zo seba maximum na lekcii crossfitu

Chcete byť „pripravení na všetko“ a milujete prekvapenia? Nezľaknete sa akejkoľvek novej výzvy? Láka vás cvičenie v telocvični, ale aj zdolávanie prírodných prekážok? V tom prípade vyskúšajte fitness program, pod ktorý sa podpísal Greg Glassman a momentálne má zastúpenie po celom svete. Aj na Slovensku.

Crossfit využíva pre budovanie vytrvalosti svojich nadšencov rôznorodé prvky. Okrem kardio aktivít (bicyklovanie, plávanie, beh) sú to aj  funkčný tréning, prvky z gymnastiky, posilňovanie a mnohé iné. Na tomto fitness programe je úžasné najmä to, že človek sa nemôže na hodinu vopred pripraviť. Program tréningu závisí vo veľkej miere od fantázie a vynaliezavosti konkrétneho crossfit inštruktora.

Vyskáčte svoje starosti na jumpingu!

„Dlho som hľadala cvičenie, ktoré by splnilo moje nároky. Jumping je dynamický, zábavný, každá hodina je iná, originálna, a preto toto cvičenie milujem,“ hovorí o jumpingu Lucia. Jumping to nie je len obyčajné skákanie na trampolíne. Ide o komplexný fitness program, ktorý má mnoho zdravotných a psychických výhod. Je šetrný ku kĺbom, posilňuje kardiovaskulárny systém a svaly, zlepšuje náladu, podieľa sa na rozvoji rovnováhy a stability atď.

 

Získajte štíhlosť a pevné svaly vďaka piloxingu

Autorkou piloxingu je Švédka Viveca Jensen. Tento skupinový šport spája do jedinečného celku tri cvičenia: box, pilates a tanec. Box sa zameriava na zvyšovanie výkonnosti, obratnosti a pohotovosti, pilates posilňuje a zoštíhľuje svalstvo (aj hlboké svaly, ktorým ostatné cvičenia nevenujú pozornosť) a tanec dodáva piloxingu eleganciu. Cvičí sa pri motivujúcej hudbe naboso, väčšina účastníkov využíva špeciálne rukavice so závažím, ktoré pozitíva cvičenia znásobujú.

„Makajte“ a zabavte sa na hodinách taeba

Taebo je kombináciou prvkov viacerých bojových umení a aerobiku, ktorá sľubuje drinu, pot, zlepšenie kondície a posilnenie svalstva. Taebo je hlavne o „makačke“, spojení kardia a silového tréningu. Ak čakáte choreografie ako napríklad pri aerobicu, na lekciách taeba ich nenájdete. Užijete si však množstvo rozličných kopov či úderov.

Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 4 cvičenia, s ktorými si dáte riadne do tela

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.