Ako si môžete zašportovať v Piešťanoch?

Nikola Danišová

Piešťany ponúkajú priestor pre rôzne druhy športu a aktívneho oddychu. Prinášame vám prehľad najvyhľadávanejších a v Piešťanoch najobľúbenejších športových činností.  

Ako si môžete zašportovať v Piešťanoch?
22. SEP 2015

Inline korčuľovanie      

Výborné podmienky na korčuľovanie tvorí 12 km dlhý asfaltový povrch v časti Kolookruh Sĺňava. Nachádza sa na hrádzi na pravej strane Váhu a tiahne sa od Krajinského mostu po Drahovce. Korčuľovať sa tu môžu milovníci športu bez vekového obmedzenia od jari do jesene, pokiaľ im to počasie a chuť dovolia.

Wakeboarding a vodné lyžovanie             

Na Sĺňave je množstvo možností, ako sa zabaviť. Môžete začať napríklad vodným lyžovaním, ktoré je dostupné širokej verejnosti. Areál vodného lyžovania sa nachádza v ľavej časti jazera Sĺňava na Váhu. Wakeaboarding si naplno užijete v areáli Ratnovskej zátoky Wakesoul pri obci Ratnovce. Okrem vodného lyžovania a wakeaboardingu sa v Ratnovskej zátoke nachádza aj workoutová zóna, volejbalové ihrisko a pre deti tu nájdete aktivity, ako mini lanovka, pieskovisko, trampolína a vodníkov domček.

Cykloturistika a beh

Piešťany, sídlo slovenského cykloklubu, majú vytvorené vhodné podmienky pre cestnú cyklistiku, mountain biking, cross country a downhill. Rôznorodosť trás osloví všetky kategórie cyklistov od profesionálov až po rodiny s deťmi. Každá trasa obsahuje itenerár, výškový profil, interaktívnu mapu a GPX súbor na stiahnutie. Bežecká komunita WeRunPiestany medzi seba vždy rada príjme nových ľudí, ktorí majú záujem o beh. Trénujú v skupine každý týždeň.

octago

Streetworkout         

Nové ihrisko, postavené priamo pre streetworkout, je svojou veľkosťou a kvalitou jedno z najlepších streetworkoutových parkov na Slovensku. Pochvaľuje si ho aj streetworkoutová skupina v Piešťanoch: „Ihrisko stojí už takmer rok. Po otváracej akcii organizovanej Octagom sa zvýšil záujem o cvičenie na ňom a pribudli tak nové tváre. Využívajú ho ľudia všetkých vekových kategórií a pochvaľujú si ho.“ Ihrisko je otvorené nonstop a môže ho využiť každý bez ohľadu na vek. Večer je umelo osvetlené a vstup je zadarmo. „Sme s ním, samozrejme, spokojní aj my, no ihrisko nie je technicky zvládnuté na 100 % – sú tam malé chybičky v konštrukcii, čo spôsobuje vŕzganie,“ vyjadrili sa zástupcovia zo spoločnosti Octago, ktorí ihrisko navrhli, no nestavali.


octago

Golf

Aj golfisti si môžu svoj obľúbený šport naplno užiť. História golfu je v Piešťanoch dobre známa. Prvé golfové ihrisko tu totiž stálo už pred 90-timi rokmi. Nové ihrisko, ktoré bolo otvorené v roku 2004, s dĺžkou takmer tritisíc metrov má deväť jamôk.

Kriket a squash       

Kriket si môžete v Piešťanoch zahrať v mestskom parku alebo na lodenici pri Váhu.
Squash si zasa zahráte v Squash Clube na štyroch klimatizovaných kurtoch Fiberesin. Okrem toho je tu možnosť prenajatia squashového výstroja a zahranie si stolného tenisu. Tiež sa môžete zrelaxovať v saune, či si dopriať masáž.

Fitnes, cvičenie, kulturistika a wellnes                  

V Piešťanoch sa nachádza množstvo fitnescentier s kvalitnými prístrojmi aj osobnými trénermi. Fitnescentrá pripravujú na kulturistické či fitnes súťaže a zastrešujú aj kulturistický klub. Môžete si vybrať z veľkej ponuky od jogy, pilatesu, jumpingu cez aerobic, spinning, zumbu až po kruhový tréning. Osviežiť a zrelaxovať sa môžete v saunách alebo pri masáži, ktoré sa vo fitnescentrách nachádzajú.          

Zdroj foto: Octago team

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako vyzerá športový život v michalovciach?Ako vyzerá športový život v Michalovciach?

Michalovce ponúkajú rôzne záujmové  a športové aktivity.

 

Kde na slovensku získate certifikát aerobic inštruktora?Kde na Slovensku získate certifikát aerobic inštruktora?

Pripravili sme pre vás zoznam akreditovaných školiacich centier aerobicu na Slovensku! Už  vám nič nebráni v ceste, stať sa inštruktorom aerobicu.

 

 

Na slovensku vlaky zadarmo, v mexiku autobusový lístok za drepyNa Slovensku vlaky zadarmo, v Mexiku autobusový lístok za drepy

V hlavnom meste Mexika sa bojuje proti obezite naozaj netradične. Lístky na mestskú hromadnú dopravu si cestujúci môžu doslova odcvičiť. 


Anketa

Prečo pravidelne cvičíte?

Chcem sa zbaviť prebytočných kíl.
Túžim mať vyformovanú postavu.
Šport mi pomáha ventilovať sa.
Chcem voľný čas tráviť zmysluplne.

Celkom hlasovalo: 623

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si môžete zašportovať v Piešťanoch?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.