Ako si užiť Zumbu v horúčavách?

Je Zumba vaša srdcovka, ale pri vyše 30 stupňových teplotách sa vám nechce ani zo stoličky postaviť? Máme pre vás zopár tipov ako si Zumbu naplno užiť aj v takomto prípade.

Ako si užiť Zumbu v horúčavách?
11. JUL 2013

Cvičte vonku

Vo vašom okolí určite nájdete hodiny, ktoré počas teplých letných dní prebiehajú vonku, na čerstvom vzduchu. V telocvični, či fitness centre bez klimatizácie sa v lete skutočne nedá ani dýchať. Zumba vonku vám bude pripomínať dovolenkovú atmosféru a vy si ju budete môcť užiť naplno a tak spáliť viac kalórií.

Pite veľa vody

Je všeobecne známe, že pitný režim počas cvičenia nemôžete zanedbávať. Ešte viac to platí pri cvičení vo vysokých teplách. Ak ste si doteraz brávali na hodinu iba pol litrovú fľašu s vodou, nechajte ju doma. Namiesto nej si zoberte 1,5 litrovú fľašu, ktorú by ste mali počas hodiny vypiť. Nezabúdajte aj na pitie po cvičení, kedy je veľmi dôležité doplniť vypotené tekutiny.

Správna obuv

Ak už viete, že na najbližšiu Zumbu pôjdete na čerstvý vzduch, nezabúdajte na to, že sa stretnete s odlišným povrchom na cvičenie ako v telocvični. Je preto nevyhnutné vziať si aj inú obuv než ste si brávali doteraz. Prispôsobte ju povrchu, na ktorom budete cvičiť vonku.

zumba vonku

Oblečenie, šiltovka a okuliare

V oblečení na Zumbu by ste sa mali cítiť predovšetkým pohodlne. Nebojte sa však odhaliť nohy a prísť v krátkych nohaviciach, či bruško, aj keď na ňom ešte nemáte tehličky. Na Zumba hodinách sú predsa len väčšinou samé ženy. Dobrými pomocníkmi na Zumbe v lete je určite aj šiltovka, či slnečné okuliare.

Rozprašovač s vodou

Rozprašovač s vodou vám môže poslúžiť ako skvelé osvieženie pri cvičení. Kludne si zabaľte do tašky na Zumbu aj takúto nezvyčajnú vec. Kamarátky na Zumbe to tiež určite ocenia J.

Dezodorant

Aby sme všetci chodili na Zumbu s radosťou, v letných dňoch je dezodorant pri cvičení skutočne základ. S ním bude príjemne nielen vám, ale aj vášmu okoliu.

Veríme, že sme vás inšpirovali k tomu, aby ste si šli zacvičiť Zumbu aj počas leta. Ak by ste hľadali hodiny Zumba v Bratislave na čerstvom vzduchu, odporúčame vám zájsť k nášmu odbornému partnerovi sekcie Zumba do Areálu netradičných športov v Ružinove. Viac informácií nájdete na www.zumba-party.sk.

Autor foto: Lucia Méresová


Autor článku

Zumba fanatik

Lucia Méresová

Cvičenie zumby, zumba párty.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si užiť Zumbu v horúčavách?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.