Aktívny oddych ponúka aj letná príroda. Využite to naplno!

redakcia

Ešte stále máte veľa času i príležitostí na to, aby ste tohtoročné leto strávili aktívne v prírode. 

Aktívny oddych ponúka aj letná príroda. Využite to naplno!
30. JUL 2015

Leto je v plnom prúde a vy ešte stále nemáte ani najmenšiu predstavu o tom, ako by ste ho chceli stráviť? Čo poviete na dni prežité v prírode? Predstavte si ranné zobúdzanie sa v lone prekrásnej prírody. Rozlepíte oči a  navôkol vidíte iba zeleň, skaly a potoky. Všade je nezvyčajné ticho, popretkávané štebotom vtákov, zurčiacim potokom a šumom lístia. Žiadny mestský ruch. Ste tu len vy, vaši najbližší a plány, ktorý vrch či kopec v daný deň pokoríte. Páči sa vám táto myšlienka? Nič vám nebráni v tom, aby ste ju zrealizovali.

Turistika a pobyt v prírode sú balzamom pre dušu

Ak sa po celý rok naháňate a ste v kontakte s ľuďmi, zaslúžite si „vypnúť“. Ideálne na mieste, kde môžete byť sami so sebou a s tými, ktorých máte najradšej a možno inokedy nemáte na nich toľko času, ako by ste si želali.

Príroda vám ponúka možnosť, ako načerpať nové psychické sily a urobiť niečo pre svoje telo. Turistika je skvelou pohybovou aktivitou, ktorá je vhodná pre mladších, starších, štíhlych i tých, ktorí majú kilá navyše. Teda pre všetkých bez rozdielu veku, kondície či postavy. Chôdza má navyše veľa pozitív. Je prínosom napríklad pre kardiovaskulárny systém, prospieva pohybovému aparátu (kostiam, svalom), je prevenciou depresie a úzkosti.

Základom je dobrý plán

Páči sa vám myšlienka, že voľný čas strávite aktívne v prírode? Tak sa dajte do plánovania! V prvom rade si vyberte oblasť, ktorú by ste chceli navštíviť a zvoľte si typ ubytovania. Ak patríte k pohodlnejším, stačí nájsť chalúpku či chatku blízko prírody, kde sa ubytujete a budete si robiť výlety do prírody. Milovníci dobrodružstva sa nemusia báť kempovania.

Bez čoho sa nezaobídete? Nutnosťou je stan, karimatka a spací vak. V horúcich letných dňoch oceníte aj autochladničky či chladiace tašky. Do ruksaku sa okrem dobrého a zdravého jedla na dodanie energie hodí aj termoska, do ktorej si môžete pripraviť chladený nápoj alebo povzbudzujúcu kávu. Ak patríte k milovníkom trekingu alebo nordic walkingu nezabudnite na výbavu v podobe palíc. Pri chôdzi tak viac do pohybu zapojíte aj hornú časť tela a tiež odľahčíte záťaž, ktorú musia znášať kĺby. Aktuálne sa už takmer pri každom športe používajú športové hodinky, ktoré vám kontrolujú pulzovú frekvenciu, prejdenú trasu, spálené kalórie atď. Vyzbrojte sa nimi aj na turistiku. Uvidíte, čo všetko dokážete a kde sú vaše hranice.

Myslieť ekonomicky sa oplatí

Zdá sa vám výbava na takýto druh letnej dovolenky finančne náročná? Ak si náklady porovnáte s pobytom pri mori, dovolenkovaním v prírode ušetríte. Navyše všetky veci na dovolenku v prírode doma uskladníte a sú vám k dispozícii aj do budúcna.

Ušetriť môžete aj nákupom v špecializovaných obchodoch, ktoré ponúkajú rozličné zľavy. Výbavu nielen na kempovanie, ale aj plávanie, potápanie,  do fitcentra či na cyklistiku nájdete aj v obchode Hej.sk, ktorý navyše ponúka špeciálne zľavové poukážky. Vďaka nim môžete pri nákupe značne usporiť. Ušetrené peniaze si potom užijete na letnej dovolenke. Čo vy na to? 

Zdroj: PR

Zdroj obrázka: unplash.com, Lacey Raper

Anketa

Čo najradšej čítate na našom portáli?

Články o cvičení a rozličných typoch tréningov.
Informácie o stravovaní a zdravom chudnutí.
Motivačné tipy, príbehy ľudí a fitnes trénerov.
Pozvánky na športové akcie a podujatia.

Celkom hlasovalo: 271

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aktívny oddych ponúka aj letná príroda. Využite to naplno!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.