Barry Jay: tréner hviezd

Nikola Danišová

Barry Jay a jeho slávne „hodinové cvičenie“ Barryho Bootcamp sa považuje za najlepšie na svete. Počas tvrdého tréningu môžete spáliť až 1 000 kalórií.  

Barry Jay: tréner hviezd
27. NOV 2015

Barry Jay – hviezdny tréner          

Rodák z New Yorku Barry Jay sa presťahoval do Los Angeles, kde si našiel prácu  v populárnom fitnes štúdiu v západnom Hollywoode. Stal sa jedným z najlepších inštruktorov a vytvoril revolučný cvičebný program Barryho Bootcamp. Tento drsný, no účinný cvičebný program kombinuje fyzicky náročné tréningy s atmosférou nočného klubu. Oficiálne bolo cvičenie Barryho Bootcamp založené v roku 1998 a je považované za najlepšie na svete.

Barryho Bootcamp           

Program Barryho Bootcamp sa cvičí na celom svete a je taký obľúbený, že Barry Jay otvára stále nové pobočky. Pozostáva z hodiny veľmi intenzívneho a fyzicky náročného cvičenia v špeciálnych telocvičniach. Cvičí sa doslova na doraz, k čomu motivuje aj dynamická a rýchla hudba. Základom Barryho Bootcampu je striedanie kardio so silovým tréningom.

Je to šok, ktorý stojí za to   

Táto inovatívna technika je pre telo šokom. Na druhej strane však určite stojí za to. Cvičenie Barryho Bootcamp je najúčinnejší spôsob, ako zlepšiť kardiovaskulárny systém, schudnúť a budovať svalovú hmotu. Tréning je všeobecne známy aj pod názvom „hodinové cvičenie“. Tento príznačný názov nedostal cvičebný program len pre dĺžku cvičenia. Ide najmä o čas, keď cvičenec dokáže za hodinu aktivity spáliť až neuveriteľných 1 000 kalórií.

Ak si myslíte, že s vašou kondíciou 1 000 kalórií spáliť nedokážete, mýlite sa. Na vašej kondičke a zručnostiach vôbec nezáleží. Hodina Barryho Bootcampu je fyzicky taká náročná, že uvedené kalórie pri takejto aktivite určite spálite.

Každá hodina je iná

Cvičebný program je zaujímavý a zároveň aj zábavný najmä pre jeho nestálosť. Na jednotlivé hodiny chodí cvičenec vždy s dávkou zvedavosti. Nikdy totiž nevie, aké cvičenia ho čakajú na ďalšej hodine. Barryho Bootcamp obsahuje veľmi široký a pestrý playlist cvikov. Avšak nie je to len o tvrdej drine. Mnohé z cvikov sú dokonca aj zábavné, čiže okrem tvrdého tréningu sa aj zasmejete. 

Telocvične, kde sa Baryho Bootcamp praktizuje, sú vybavené všetkým, čo cvičenec potrebuje, aby „hodinové cvičenie“ kvalitne odtrénoval. Nájdete tu bežecké pásy, elastické pásy, kettlebells, Body Bars, hlasnú a motivujúcu hudbu a výrazné červené svetlá. Návštevník takejto telocvične má k dispozícii všetok komfort.

Barryho Bootcamp obľubujú aj celebrity      

To, že je Barryho Bootcamp naozaj obľúbený cvičebný program, dokazuje množstvo známych osobností, ktoré sa mu pravidelne venujú. Tento drsný, ale za to účinný tréning podstupujú napríklad Katie Holmes, Jessica Biel, Sandra Bullock, Carrie Underwood, Amanda Seyfried, Christina Applegate, Katie Couric, Jessica Alba, Kim Kardashian.

Zdroj foto: Barry's Bootcamp

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Skákajúci panák: cvik, ktorý účinne spaľuje tukySkákajúci panák: cvik, ktorý účinne spaľuje tuky

Predstavuje klasický kondičný cvik, ktorý sa vykonáva počas hodín telesnej výchovy v školách po celom svete.

 

Panvový most zatraktívni váš zadokPanvový most zatraktívni váš zadok

U žien predstavuje zadok problematickú časť tela, ktorá vekom stráca na atraktívnosti. Panvový most však pomôže príťažlivosť znova zvýšiť.

 

Skracovačky sú základ pre vaše brušné svalySkracovačky sú základ pre brušné svaly

Skracovačky sú jedným zo základných a veľmi známych cvikov na brucho.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Barry Jay: tréner hviezd

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.