Bicyklovanie pri sviečkach ponúka drinu, aj relax. Bude SoulCycle hitom aj v Európe?

Mária Pecniaková

Leto sa pomaly končí a spolu s ním dochádza k presunu cvičení späť do fit zariadení. Čo chvíľa sa tento presun bude týkať aj cyklistov. Vhodnou alternatívou je indoor cycling, inak nazývaný aj ako spinning. Ale čo by ste ako cyklisti povedali na SoulCycle?

Bicyklovanie pri sviečkach ponúka drinu, aj relax  pre myseľ. Bude SoulCycle hitom aj v Európe?
16. SEP 2013

Indoor cycling je cvičenie, ktoré robí zázraky s našim telom. Skupinové cvičenie na stacionárnych bicykloch pod vedením trénera sa teší veľkej obľube. Je to energeticky veľmi účinné cvičenie, ktoré spája hudbu, verbálnu motiváciu a predstavivosť do jedného celku.

Novodobý Indoor cycling s dušou

Pojem SoulCycle pochádza z Ameriky. Ide o novú vylepšenú metódu Indoor cyclingu. SoulCycle ponúka cvičenie pod vedením inštruktorov a za pomoci inšpiratívneho kaučingu, dobrou hudbou a to všetko pri stlmenom svetle, či pri sviečkach.

SoulCycle pôsobí pozitívne nie len na naše telo, ale zároveň upokojuje našu myseľ a to práve tým, že v miestnosti sú sviečky, ktoré vytvárajú harmóniu a zároveň prijemná atmosféra vyrovnáva hladinu emócií. Ponorením sa do hlbokého relaxu, kde dáme myšlienkam oddych a uvoľníme stres nám zanechá na duši okamžité výsledky.

Kde sa to tu vzalo?

Nápad sa zrodil v hlavách dvoch mladých Američaniek Julie Rice a Elizabeth Cutler. Julie si potrebovala nájsť cvičenie, kde nielen rýchlo spáli svoje kalórie, ale dá priestor aj svojej duši na relax, keďže život zaneprázdnenej manažérky je naozaj hektický.

Elizabeth počas svojho štúdia na Univerzite v Colorade sa rozhodla ísť študovať do Indie, kde skončila v kláštore. Práve tu našla mladá Američanka inšpiráciu.  Na každom rohu indoor cycling, cardio stroje, fitness centrá, ale nikde nenašla cvičenie, ktoré by dokázalo roztancovať jej emócie a vyvolať duševnú čulosť. Po štúdiu Jin Shin Jyutsu (starobylé umenie harmonizácie životnej energie) sa Elizabeth presťahovala na Manhattan za svojim manželom, kde stretla Julie. Obidve hladné po cvičení, ktoré by ich posilnilo aj z vnútra. Zaiste si vieme predstaviť koľko možností mesto New York ponúka na cvičenie, no ale Julie a Elizabeth nenašli nič, čo by sa vrylo do ich srdca, tak jednoducho sa rozhodli niečo vymyslieť. Niekde v tomto bode sa začína história SoulCycle, ktoré obletelo Ameriku.

Zatiaľ len jazdci za veľkou mlákou vyskúšali novú metódou SoulCycle. Pri tomto cvičení zapájame intenzívne  aj vrchnú časť tela, kde používame závažia, alebo gumy na rozdiel od klasického indoor cyclingu. SoulCycle ma viacero úrovní, čiže na svoje si prídu začiatočníci, ale aj tí ktorí si už nejaký ten kilometer odbicyklovali. Milé dámy, milí páni, ak máte naplánovanú cestu do Hollywoodu, Beverly Hills , New Yorku, či San Francisca, určite si nenechajte ujsť toto cvičenie, ktoré by ste v Európe zatiaľ márne hľadali.

Na hodiny SoulCycle si na Slovensku zatiaľ musíme počkať. Akby vás však zaujímalo, ako taká hodina vyzerá, môžete si pozrieť nasledujúci záznam.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Bicyklovanie pri sviečkach ponúka drinu, aj relax. Bude SoulCycle hitom aj v Európe?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.