Chcete pracovať vo Francúzsku ako inštruktor? Vieme ako na to!

redakcia

Nedávno sme vám priniesli rozhovor s aerobic inštruktorkou Katie de Chimp, ktorá dočasne vymenila Slovensko za Francúzsko. Prezradila nám, ako tam funguje práca inštruktora. Katie sme však vyspovedali ešte raz a tentokrát nám poskytla priamo návod, ako postupovať, keď chcete vo Francúzsku pracovať ako športový inštruktor.

Chcete pracovať ako inštruktor vo Francúzsku? Poznáme postup ako na to!
8. MÁJ 2013

Čo by ste mali vedieť, ak chcete pracovať ako inštruktor do Francúzska?

Katie de Chimp, známa slovenská inštruktorka pracuje už vyše roka ako oficiálny inštruktor vo Francúzsku. V rozhovore, ktorý sme uverejnili nedávno nám prezradila, ako vo Francúzsku začínala. Tentokrát vám Katie prínáša ďalšie cenné rady o tom, ako začať.

 • Pokiaľ si cudzinec a rozhodneš sa cvičiť vo Francúzsku, musíš si byť vedomý, že žiadna z tvojich licencií nebude platná. Aj keď je na nich uvedené, že sú medzinárodné. Určite neplatia vo Francúzsku! Budeš musieť všetky svoje licencie dať oficiálne preložiť do francúzštiny, taktiež pridať popis, čo obsahovala každá licencia a koľko hodín trvala.
 • Následne ich poslať na úrad "DDGRS", ktorý spracúva všetky športové licencie a dokáže ti vystaviť francúzsky ekvivalent, teda francúzsku "PRO"kartu, ktorá ti dáva právo cvičiť a oficiálne sa zamestnať vo fitness centre.
 • Taktiež treba rátať s tým, že skúmanie diplomov a ich overovanie potrvá najmenej 3 mesiace až 1 rok niekedy aj viac. Aj po uplynutí tejto doby nie je isté, že ti všetky diplomy uznajú a teda vystavia ekvivalent. Obsahovo a tematicky by všetky tvoje licencie mali byť takmer totožné s francúzskym športovým vzdelávacím programom a obsahom. Preto je nutné, aby tvoje diplomy boli zo známych medzinárodne uznávaných a renomovaných školiacich stredísk.  
 • Môže sa stať, že si ťa pozvú na pohovor, kde budeš musieť absolvovať písomný test a taktiež aj praktickú ukážku, teda musíš vedieť po francúzsky. Tak si ťa preveria, či skutočne ovládaš to, z čoho máš diplom. To všetko musíš absolvovať, ked chceš pracovať vo fitku.
 • Nezabudni na to, že nezáleží na tom, že chceš cvičiť len aerobic. Musíš mať licencie a diplomy, ktoré ťa oprávňujú pracovať aj ako osobný tréner vo fitness štúdiu. Samozrejme platí to aj naopak, ak je niekto osobný tréner vo fitku, a to isté chce robiť vo Francúzsku, musí mať najmenej B licenciu z aerobicu a plus doplnkové diplomy.
 • Najdôležitejší certifikát, ktorý ťa oprávňuje oficiálne sa zamestnať vo fitness centre a vykonávať tak ako všetky kolektívne športy a zároveň byť aj osobným trénerom vo fitness je "PRO KARTA". Študuje sa v rozpätí od 2 do 5 rokov. Nazýva sa, že FITNESS. Pozor, Francúzi slovo fitness vnímajú inak ako my. Fitness pre nich znamená  nie len posilňovňu a stroje, no aj všetky kolektívne športy od bodyworku cez dance aerobic až po step, zároveň aj wellness. Preto po získaní tejto karty si bezproblémovo nájdeš prácu ako inštruktor v ktoromkoľvek fitness centre vo Francúzsku.

Aké cetifikáty môžete získať vo Francúzsku

Ako Francúz, resp. cudzinec, ktorý ovláda perfektne francúžštinu máš viac možností:

 • Certifikát: Fédération Francaise de Gymnastique Volontaire (FFGV) ťa naučí ako cvičiť so staršími ludmi, ide viac-menej o floor work. Žiadne choreografie a aerobic. No s týmto diplomom pracuješ pre organizácie a zadarmo. Nezamestnáš sa vo fitku.
 • Diplom: Brevet Fédéral de Gymnatique Volontaire. (BFGV) ťa naučí ako správne posilňovať brucho, nohy, zadok,...atď. Viac-menej Bodywork. No taktiež s týmto diplomom potom pracuješ v organizácii a zadarmo.
 • Certifikát: Fédération Francaise d'Haltérophilie, Musculation et Culturism (FFHMC) ťa potom oprávňuje byť trénerom vo fitku, kulturistiky, silového trojboja.
 • Diplom: Brevet d'Etat d'Educateur Sportif 1er degré tento certifikát zahŕňa už aj kolektívne-aerobne cvičenia a posiňovňu.
 • Diplom: Brevet d'Etat d'Haltérophilie, Musculation et Culturism 2eme degré je to druhý stupeň,teda nadstavba k predchádzajúcemu diplomu, ktorý je rozšírený o silový trojboj, kulturistiku a fitness.
 • Diplom: Brevet Professionnel forme et force , diplom ktorý študuješ 1 rok a po jeho získaní máš vedomosti v oblati fitness a wellness.

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chcete pracovať vo Francúzsku ako inštruktor? Vieme ako na to!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.