Chudnutie podľa typu bruška

Typ bruška „rezervná pneumatika” je jedno z brušiek, s ktorým sa dá najľahšie niečo robiť. 

Chudnutie podľa typu bruška
5. SEP 2016

Nie všetky sme boli stvorené rovnako. Aspoň, čo sa týka typu bruška.

To, aké máte bruško, závisí od množstva faktorov, ako štruktúra svalov, kostí, genetiky, životného štýlu, stravovania a ďalších aspektov. Viete však, že podľa toho, aký máte typ bruška, dokážete omnoho lepšie vytvarovať postavu a schudnúť?

Pozrime sa na najčastejšie typy. Nájdite ten svoj a budete presne vedieť, na čom ste :).

typ brucha
Zdroj foto: Janka Chytráčková

Rezervná pneumatika

Typ bruška „rezervná pneumatika” je jedno z brušiek, s ktorým sa dá najľahšie niečo robiť. Je to kvôli tomu, že je zvyčajne výsledkom zlej stravy a života bez pohybu. A to sa dá zmeniť!

Riešenie: Na zbavenie sa tohto typu bruška obmedzte jedenie bieleho chleba, cestovín, koláčikov a skúste sa na pár dní vyhýbať cukru. Pridajte do svojho programu prechádzku po jedle, choďte radšej po schodoch než výťahom a začnite s nejakým jednoduchým pravidelným cvičením. Vidíte, nič komplikované :).

Vystresované bruško

Ak máte tento typ bruška, tak spomaľte. Zvyčajne sa objavuje u žien, ktoré sú workoholičky a perfekcionistky. Totižto stres, ktorý každý deň zažívate, sa len tak nevyparí nad hlavu, ale práve naopak, ukladá sa vám do bruška.

Riešenie: Obmedzte kofeín. Vážne. Vymedzte si viac času na spánok a oddych. Rovnako sa začnite stravovať zdravo a pripravujte si zdravé snacky, a pridajte aj magnézium. Namiesto cvičenia v šialenom tempe, ktoré by vás znova len vystresovalo, skúste niečo pomalšie, ako napríklad jogu.

Bruško typu maličký havko"

Môže to znieť rozkošne, ale nie je to rozkošné. Pri tomto type bruška je problém nasledovný. Môžete cvičiť aj 5x do týždňa, ale stále budete mať s týmto bruškom problém. Prečo? Lebo cvičíte stále to isté a jete stále to isté.

Riešenie: V prvom rade pridajte do jedálnička vlákninu a listovú zeleninu. A v druhom rade zlepšite techniku u tých cvičení, ktoré robíte. Nie len pri niektorých, ale pri všetkých. Uvidíte, ako sa vám zrazu ukážu lepšie výsledky :).

Mamičkovské bruško

Je to typ bruška, ktoré poznajú mamičky veľmi dôverne. Ak ste mamička, tak viete, že bruško sa vám natiahlo a po pôrode išlo trošička naspäť, ale stále to nie je 100 % to, čo ste mali predtým. Žiaden stres ani paniku.

Riešenie: Nezačínajte so žiadnymi extrémnymi športmi, ale poďte na to pomaly. Pridajte do jedálnička omega-3 a ďalšie potraviny s dobrými tukmi, aby nahradili zlé tuky, ktoré môžete mať v tele.

Nafúknuté bruško

Prebudíte sa so štíhlym bruškom, ale do postele idete s nafúknutým bruchom, ktoré vám rástlo po celý deň. To je známka zlých stravovacích návykov. Tie by mohli mať súvislosť s precitlivenosťou na určité jedlo či s alergiou. Prípadne môžete konzumovať príliš veľa jednej skupiny potravín (mliečne výrobky, bielkoviny) a nedostatočne iných (ovocie, zelenina).

Riešenie: Robte si stravovací denník, aby ste mali prehľad, po čom sa vám bruško cez deň nafúkne, aby ste vedeli optimalizovať svoj jedálniček. Pridajte do jedálnička viac ovocia, zeleniny, tekutín. Okrem toho skúste začať chodiť na prechádzky a meditovať.

Vidíte. Nech máte akékoľvek bruško, existuje pre vás vhodné riešenie :).

V ktorom type bruška ste sa našli? Napíšte nám do komentárov nižšie.

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Tipy od odborníčky na najvýživnejšie múky a ich kombinácieTipy od odborníčky na najvýživnejšie múky a ich kombinácie

Prečo sa oplatí pri pečení kombinovať viacero múk a ktoré sú najviac prospešné? 

 

Poznáte tieto tri druhy chutných a zdravých semien?Poznáte tieto tri druhy chutných a zdravých semien?

Chrumkanie tekvicových semiačok vám zlepší náladu. Ľanové sú skvelé pre tráviaci trakt a za konopné sa vám poďakujú vaše svaly.

 

Ako si vytvoriť zdravý nákupný zoznam?Ako si vytvoriť zdravý nákupný zoznam?

Niekedy je najjednoduchšie začínať postupným pridávaním zdravších alternatív do nákupného vozíka, teda pomalým začlenením zdravých návykov do vášho stravovania. 


Autor článku

janka@chytrackova.sk

Janka Chytráčková

Milujem chutné jedlo. Bodka. Je to láska na celý život a nehanbím sa za to :) Som Ambasádorka nadácie Jamie Olivera na Slovensku. Organizujem celosvetovú oslavu zdravého a chutného jedla Food revolution day. A mohli ste ma vidieť aj na Gurmán feste, ktorý som otvárala na Hlavnom pódiu. Som presvedčená, že vďaka zdravému jedlu a pohybu môže byť každá žena krásna a sebavedomá. Kliknite si na moju stránku a zistite ako vám môžem pomôcť s budovaním vašej osobnej značky. Aby ste zažiarili. Lebo si to zaslúžite.

http://www.jankachytrackova.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chudnutie podľa typu bruška

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.