Cvičenia vo vode, ktorými podporíte svoje zdravie a spálite viac kalórií

Mirka

Ktorý šport je neodmysliteľne spojený s vodou? Väčšine z nás napadne plávanie. Bazén však ponúka ideálnu príležitosť aj pre vykonávanie ďalších športov. Aqua aerobik, aqua jogging či aqua zumba. Ktorému z nich dáte prednosť?

Vyšantite sa vo vode dosýta, podporte svoje zdravie a spáľte viac kalórií!
20. AUG 2013

Vonku stále vládne počasie, ktoré praje nadšencom vodných športov. Cvičenie vo vode pomáha spaľovať kalórie (za hodinu plávania v závislosti od štýlu je možné spáliť až 500 kalórií), zrýchľuje metabolizmus, spevňuje svalstvo a zlepšuje náladu. Ďalej je prevenciou kardiovaskulárnych ochorení a pomocníkom pri znižovaní vysokej hladiny cholesterolu a vysokého krvného tlaku. Pohyb vo vode podporuje zdravie centrálnej nervovej sústavy.

Prečo je cvičenie vo vode vysoko účinné? Voda je niekoľkonásobne hustejšia ako vzduch a človek musí vynaložiť na konkrétny pohyb oveľa viac úsilia ako na súši. Športovanie vo vode navyše nezaťažuje kĺby ani chrbticu. Venovať sa môžete hneď niekoľkým „aqua aktivitám“. Ktorú si vyberiete?

Plávajte!

Plávanie patrí na ZOZNAM AKTIVÍT, ktoré väčšina lekárov odporúča svojim pacientov. Dôvod je jednoznačný. Mnoho zdravotných pozitív. Ak ste si vybrali plávanie najmä kvôli pretrvávajúcim bolestiam chrbta, urobili ste správne. V tomto prípade je však dôležité vybrať si správny plavecký štýl. Viac o plávaní si môžete prečítať v článkoch: Plávanie vám vyrysuje postavu a Trpíte bolesťami chrbta a krížov? Začnite plávať!    

Zatancujte si na aqua zumbe!

Na aqua zumbe vás neminú tradičné prvky aqua fitness a pohyby „rozpálenej“ zumby. Mnohí prirovnávajú zumbu vo vode k bazénovej party. Je sprevádzaná rytmickou hudbou, smiechom, dobrou náladou a špliechajúcou vodou. Úžasné! Stvorené pre horúce letné dni! Aqua zumba je intenzívnou kardio aktivitou, ktorá sa odohráva pri latinsko-amerických rytmoch. Je zameraná na posilnenie svalov celého tela i kardiovaskulárneho aparátu. Na prvý pohľad sa zdá, že aqua zumba je menej náročná ako tradičná zumba, pretože tanečné a fitness pohyby sú pomalšie. Omyl! Netreba zabúdať na odpor vody, vďaka ktorému je aqua zumba účinná pri chudnutí i posilnení tela.

Dáte prednosť "makačke" na aqua aerobicu?

Aqua aerobik je spôsob, ako posilniť kardiovaskulárny systém a svaly, zbaviť sa stresu, zvýšiť vytrvalosť a spáliť kalórie. Cvičí sa pri rytmickej hudbe. Pri aqua aerobiku nesmú chýbať pomôcky na cvičenie: špeciálne činky, aqua rukavice, overbally a ďalšie. Aqua aerobic je vhodný aj pre neplavcov, podobne ako vyššie spomínaná aqua zumba. Tento typ pohybu je obzvlášť vhodný aj na zotavenie po úraze.

Dajte si do tela s aqua joggingom!

Bolia vás z behu kolená a kĺby? Vyskúšajte aqua jogging, ktorý vďaka vlastnostiam vody šetrí chrbticu a kĺby. To nie je všetko! Spálite viac kalórií ako pri samotnom joggingu. K aqua joggingu potrebujete špeciálne topánky a pás okolo bedier, ktorý vás v hlbšej vode udrží nad hladinou. Dôležitá je technika aqua joggingu, s ktorou vás ľahko oboznámi skúsený inštruktor.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenia vo vode, ktorými podporíte svoje zdravie a spálite viac kalórií

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.