Je Zumba stále IN?

Lucia Méresová

Na Slovensku sa začal Zumba boom pred vyše tromi rokmi. Zumba inštruktorov pribúdalo ako huby po daždi a zrazu sa Zumba cvičila v každom meste, či dedine. Mnohí si mysleli, že veľký ošiaľ, ktorý Zumba priniesla veľmi rýchlo pominie a z preplnených telocviční sa stane už iba pekná spomienka. Zaujíma vás, či sa predpovede naozaj naplnili a či Zumba hodiny už zívajú prázdnotou?

Je Zumba stále IN?
23. APR 2013

To všetko sme pozisťovali za vás. Že ako? Spýtali sme sa niektorých Zumba inštruktorov z rôznych kútov Slovenska.

Aký bol výsledok?

Všetci z opýtaných inštruktorov sa zhodli na jednom: Zumba je tak úžasný fitness program, že ľudí neprestal baviť ani po troch rokoch a stále sa teší veľkej obľube! Dôvod je jednoduchý: neexistuje žiadne iné cvičenie, ktoré by bolo také zábavné, pri ktorom by sa ľudia usmievali, kričali a chudli zároveň.

Začiatky Zumby verzus súčastnosť

Zopár rozdielov v Zumbe pri jej začiatkoch a teraz sme však určite spozorovali:

1. Návštevnosť: Pred vyše tromi rokmi Zumbu nikto nepoznal. Ľudia boli zvedaví, čo to môže byť a preto sa na hodinách často nedalo ani hýbať. Teraz? Hodiny sú síce stále plné (najmä u skvelých inštruktoroch) , ale už si zatancujete v dostatočnom priestore a bez toho aby ste bojovali o svoje obľúbené miesto.

2. Vedomosti: Ak by ste prišli na hodinu v Zumba začiatkoch a opýtali by ste sa ľudí na základný krok cumbie, či reggeatonu, pravdepodobne by vám len málokto vedel tieto kroky ukázať. Dnes ich už majú všetci Zumba nadšenci v malíčku.

3. Noví ľudia: Áno v začiatkoch sa na hodinách striedali samé nové tváre. Ako je to dnes? Ak ste Zumbu ešte nikdy neskúšali, nebojte sa jej. Stále prichádzajú na hodiny aj nováčikovia (aj keď už trošku pomenej).

4. Inštruktori: V Zumba začiatkoch bolo inštruktorov málo. Dnes máte na výber, pretože v každom meste je ich niekoľko. Ak Vám nevyhovuje jeden, môžete skúsiť iného. Zumba inštruktori sú už oveľa skúsenejší a lepší ako v Zumba začiatkoch, kedy so Zumbou iba začínali.

5. Zumba oblečenie: Pred tromi rokmi mal na sebe Zumba oblečenie len ten najväčší Zumba maniak, pretože ste ho museli objednávať z ďalekej Ameriky. Dnes je ľahko dostupné aj u nás. Stále hýri žiarivými farbami a dokonca už zaň nemusíte zaplatiť hriešne sumy. Dnes si rôzne Zumba kúsky môžete kúpiť v outlete alebo v Zumba bazárikoch za oveľa lepšie ceny.

6. Zumba pesničky: Aj v pesničkách, ktoré hrávali na hodinách pred pár rokmi a teraz by ste určite našli nejaké rozdiely. V minulosti by ste na hodinách nepočuli až tak veľa rádiových hitov ako je tomu dnes. Samozrejme, záleží aj od inštruktorov, akú hudbu si na hodinách zvolia.

Pikošky na záver

Na záver vám prinášame ešte zopár pikošiek, ktoré ste o Zumbe možno vôbec nevedeli:

- Prvá hodina Zumby na Slovensku sa uskutočnila už v roku 2006.

- Prvé školenie inštruktorov sa na Slovensku uskutočnilo v roku 2009.

- Zumba fitness sa stala firmou roka 2012.

- V rebríčku 100 najvplyvnejších ľudí v oblasti zdravia a fitness pre rok 2012 sa na 27. mieste umiestnil aj zakladateľ Zumby-  Beto Perez (pred ním boli osobnosti ako Jammie Olivier, Michelle Obama,či  Arnold Schwarzenegger).

- Od roku 2013 si môžete zdarma stiahnuť aplikáciu Zumba Fitness, ktorou pomôžete ľuďom v krajinách, kde nemajú dostatok jedla (viac o nej si napíšeme už v ďalšom článku).

- Ak by ste si chceli so zakladateľom Zumby potriasť ruku osobne, najbližšie akcie, na ktorých bude v Európe sú: Rimini Welness v Taliansku (9.-12. máj) a pre inštruktorov Zumba Instructor Conference vo francúzskom Lil (3.-5. máj).

Na záver jeden tip na dobrú Zumbu. Kde? K nášmu odbornému partnerovi sekcie Zumba na Nevädzovu 3 do Ružinova, každý pondelok, utorok, stredu a štvrtok o 19:00 hod. Bližšie info na www.zumba-party.sk.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Je Zumba stále IN?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.