Jediný Slovák nás reprezentuje na medzinárodnom kongrese na Malorke

Mirka

Islandfit sa tohto roku uskutoční 20.až 23. júna v mestečku Puerto de Alcudia v severnej časti Malorky. Prestížneho medzinárodného kongresu pre športových nadšencov sa zúčastnia tí najlepší inštruktori z celého sveta. Nebude chýbať ani obľúbený slovenský inštruktor Milan Ondruš, ktorý bude na tomto ročníku ako jediný reprezentovať Slovensko a Česko.

Iba jeden Slovák nás reprezuntuje na medzinárodnom športovom kongrese na Malorke
20. MÁJ 2013

Malé rybárske mestečko so zlatistými plážami privíta tento rok fúru nadšencov na kongrese Islandfit 2013. Ak si myslíte, že toto miesto je len o športe, ste na omyle. Slovenský inštruktor Milan Ondruš zažije neopísateľnú atmosféru tohto podujatia už po druhýkrát, pretože vlani tu zažil svoju premiéru a splnil sa mu tak veľký sen. Milan môže byť vzorom i motiváciou pre mnohých z nás - každá ľudská túžba sa môže stať skutočnosťou, pokiaľ človek naozaj robí všetko preto, aby sa naplnila. Viac (nielen) o celom podujatí nám prezradil on sám.

Ako by ste nám priblížili atmosféru Islandfit?

Islandfit to nie je len miesto pre cvičenie, ale aj miesto kde môžete tráviť voľný čas s vašou rodinou:) Ale vrátim sa ku kongresu. Kongres ma 4 stage, a to pre hodiny Masterclass - (pre priaznivcov  náročnejších  choreografií), Cycling - (pre fanúšikov spinningu), Body & Mind - (joga, pilates, Port de bras), Total condition - (posilňovacie hodiny BW, TRX, Functional training), určite si tu každý nájde to svoje. K tomu úžasná atmosféra a eufória, ktorá sa nedá opísať. To proste MUSÍTE ZAŽIŤ!!!

Podujatia sa tento rok zúčastníte už po druhýkrát, ako ste sa vôbec k nemu dostali?

Dostať sa na Islandfit bolo mojím snov. Jedného dňa ma oslovil David Pozos (organizátor a promóter tohto podujatia), či by som nemal záujem cvičiť na ich akcii. Ani sekundu som neváhal a prijal toto pozvanie. Minulý rok som absolvoval „dancovú“ hodinu, tento rok na mňa čaká znova. Tento rok som jediný promóter za Slovensko a Českú republiku.

 Ako sa pripravujete na toto prestížne podujatie?

Príprava nie je nijako výnimočná od komerčných hodín. Na svojich každodenných lekciách sa snažím posúvať ľudí čoraz viac k tomu, aby bolo pre nich jednoduché zvládnuť aj náročnejšie choreografie prezentované v zahraničí.

Ak máme správne informácie, ste jediným reprezentantom Slovenska, čo Vám tieto akcie dávajú? 

Áno, máte pravdu.  Minulý rok nás čo sa týka Slovenska reprezentovala aj Hela Ballová, a čo sa týka Česka Iva Mojžisková (CZ) v sekcii Body & Mind. A čo mi tieto akcie dávajú ? Hlavne neustále spoznávanie nových a nových ľudí, reprezentovanie svojho mena a neustále zisťovanie nedostatkov, na ktorých je potrebné zapracovať na ceste stať sa lepším a lepším prezentérom.

V programe Islandfit 2013 sme sa dočítali, že budete viesť lekcie aerobicu, preto by nás zaujímalo, v čom sú tieto mega športové akcie iné ako bežné precvičovanie aerobicu? Máte prichystané aj niečo špeciálne?

Áno, ako som už spomínal budem mať tanečnú lekciu. V čom sú špeciálne? V prvom rade je potrebné si pripraviť náročnejšiu choreografiu ako v SR a ČR. Klientela na kongrese takejto úrovne si to proste vyžaduje a jednoduchou choreografiou si tu ľudí nezískate. Ďalším aspektom je, že ľudia, ktorí tu cvičia vás až tak dobre, alebo možno vôbec nepoznajú, a tým pádom ani nevedia, čo od vás majú, resp. môžu očakávať. Veľmi dôležitá je tu komunikácia. A či mám pripravené niečo špeciálne? Základom všetkého je ostať sám sebou, ukázať ľudom veci, v ktorých sa cítim fajn a viem ich robiť najlepšie.

Milanovi Ondrušovi ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Jediný Slovák nás reprezentuje na medzinárodnom kongrese na Malorke

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.