Manuál športového nováčika: Spoznajte cvičenie na BOSU

Eva Bacigalová

S príchodom jesene sa fitnescentrá opäť zapĺňajú. Vracajú sa do nich športovci, ktorí sa v lete venujú skôr outdoorovým aktivitám, no prichádzajú aj úplní nováčikovia, ktorí chcú spraviť niečo so svojou postavou, zhodiť pár kíl alebo sa zbaviť bolestí chrbta a krížov zo sedavého zamestnania.

Manuál športového nováčika: Spoznajte cvičenie na BOSU
8. OKT 2013

Možností čo cvičiť je neuveriteľne veľa. Ak sa aj vy práve rozhodujete čím začať a nemáte veľa skúseností, pomôže vám náš „manuál“ na jednotlivé druhy cvičenia. Dnes to bude BOSU.

Takéto cudzokrajné meno dostala zvláštna pomôcka, ktorú nájdete v každom fitku. „Má podobu špeciálnej pologule, ktorú z jednej strany tvorí pružná gymnastická lopta a z druhej strany pevná plošina,“ popisuje bosu Jana Šimkovičková z portálu cvicte.sk. „Celý vtip spočíva v tom, že na gumovej polovici sa dá skákať, robiť kliky alebo cvičiť sed-ľah a ak bosu otočíte a postavíte sa na jej pevnú časť, môžete cvičiť aj balančné cviky.“

bosu

Odporúčame prečítať: Krásne a pevné telo s BOSU

 

Cvičiť na bosu, hlavne na jeho gumovej časti, môžu naozaj aj úplní začiatočníci. Užijú si na ňom aj kopu zábavy, pretože udržať rovnováhu na nej nie je vôbec také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Práve preto je bosu vhodné hlavne na precvičenie najhlbších svalov v tele, pomáha zlepšiť koordináciu pohybu a držanie tela. „Je to univerzálna pomôcka na cvičenie rovnako pre mužov aj pre ženy. Býva súčasťou tréningu vo fitnescentrách, no existujú aj skupinové cvičenia na bosu, počas ktorých viacero ľudí robí cviky, ktoré zadáva inštruktor,“ dopĺňa informácie Jana Šimkovičová.

Bosu si môžete kúpiť aj domov, zaberie vám asi toľko miesta ako fitlopta a vyšantia sa na ňom aj deti.

Zacvičiť si môžete aj BOSU aerobic

Pozn. redakcie: Tento príspevok vznikla ako nahrávka pre rádia Sever a Záhorácke rádio.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Manuál športového nováčika: Spoznajte cvičenie na BOSU

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.