Máte od 40 do 60? Tieto športové aktivity vás dostanú do formy!

Mirka

Čím je človek starší, tým sa zvyšuje riziko vzniku civilizačných chorôb. Kardiovaskulárne ochorenia, vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu v krvi, cukrovka, osteoporóza. To sú len niektoré z diagnóz, ktoré trápia ľudí v zrelom veku. Jednou z možností, ako im predchádzať, je aj pravidelný pohyb.

Máte od 40 do 60? Tieto športové aktivity vás dostanú do formy!
25. OKT 2013

Čakárne všeobecných lekárov i lekárov špecialistov praskajú vo švíkoch. Mnohí z nich upozorňujú svojich pacientov, že veľa chorôb vzniká hlavne v dôsledku nevhodného životného štýlu. Nedostatok pohybu, nevyvážený jedálniček, stres, málo spánku a pod. To všetko si postupne vyberie svoju daň. Čo s tým? Na zmenu nikdy nie je neskoro! Športovať sa dá v každom veku. Aj po štyridsiatke. Možno vás „nalákajú“ nasledovné pohybové aktivity:

Nordic walking

Pokiaľ vám cvičenie vo fitcentre či telocvični nie je blízke a radi by ste sa venovali nejakej prospešnej outdoorovej aktivite, skúste nordic walking. Prináša so sebou množstvo zdravotných výhod: prospieva kardiovaskulárnemu systému (pozitívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu i krvný tlak), šetrí kĺby, je prevenciou osteoporózy, posilní imunitný systém. Samozrejmosťou je zlepšenie nálady, pretože endorfíny dokážu zázraky! Pokiaľ chcete čerpať z tohto športu čo najviac a tráviť čo najmenej času v ambulancii lekára, venujte sa nordic walkingu pravidelne. A pozor na správnu techniku!

Port de bras

Port de bras je cvičenie z kategórie body and mind. To znamená, že sa sústreďuje nielen na zlepšenie stavu tela, ale aj mysle. Pokiaľ milujete eleganciu, máte blízko ku tancu a baletu, a zároveň je pre vás dôležitá dokonalá relaxácia, port de bras je výborná voľba. Pravidelným cvičením port de bras si napríklad výrazne zlepšíte držanie tela, posilníte svalstvo (aj hlboké svaly tela), zlepšíte koordináciu a aj vyformujete postavu.  

Jogging

Čo je jogging? Je to v podstate zjednodušená forma behu. Kardio cvičenie, ktorému sa môžu venovať naozaj skoro všetci. Vďaka tejto pohybovej aktivite je možné vybudovať si kondíciu, schudnúť niekoľko kilogramov a podporiť svoje zdravie. Skvelé je, že človek nepotrebuje žiadne špeciálne vybavenie. Stačí vybehnúť von a začať. Ideálne pre každého športového začiatočníka. V prípade nepriaznivého počasia treba využiť služby bežeckého pásu.

Pilates

Trápi vás neznesiteľná bolesť chrbta? Máte skrátené a oslabené svalstvo? Žijete v neustálom strese? Nielen týchto problémov sa môžete zbaviť vďaka pilatesu, ktorý pomáha ľuďom už niekoľko desiatok rokov. Toto cvičenie je súčasťou kategórie body and mind, čiže sa sústreďuje nielen na zlepšenie telesného, ale aj duševného zdravia. Pilates obsahuje stovky špeciálnych cvičení, pri ktorých je však dôležité dodržiavať sedem princípov, napríklad dýchanie či centrum tela.

Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Máte od 40 do 60? Tieto športové aktivity vás dostanú do formy!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.