Novak Djokovič – zmenil stravu a vyhráva

redakcia

Ako sa z hráča, ktorý trpel bolesťami, prešiel si zraneniami a problémami s dýchaním, stal najlepší tenista sveta?

Novak Djokovič: Zmenil stravu a vyhráva
10. MAR 2016

Odpoveď je prekvapujúco jednoduchá – zmenil svoju stravu.  „Dvíhal som činky. Hodiny som strávil behaním, na bicykli a pri strečovaní...,“ tvrdí svetová tenisová jednotka, Novak Djokovič. „Zmenil som lekárov, trénerov, vymýšľali sme nové veci... Mal som zručnosti, talent, mal som ctižiadostivosť a drajv. Pripravoval som sa, trénoval som. Ale za všetkým bolo jedlo. Nestravoval som sa správne.“

Už ako 6-ročný si Nole povedal – raz vyhrám Wimbledon. A budem svetovou jednotkou.
Kde je teraz? Presne tam, kam smeroval.
Rozhodne k tomu prispel jeho talent, tvrdý tréning, šťastie na dobrého trénera a vyvážený životný štýl. A o tom je jeho kniha Naservírujte si víťazstvo, ktorá vyšlo už v druhom vydaní, keďže bol o ňu mimoriadny záujem.

V knihe Djokovič opisuje, ako prežil bombardovanie jeho rodného Belehradu, i to, ako sa z vojnou poznačenej krajiny dostal medzi tenisovú elitu. Zároveň prezrádza informácie o stravovaní, ktoré ho vyliečilo a výrazným spôsobom postrčilo na ceste k vrcholu.
Aj keď miloval chlieb, cestoviny a najmä pizzu z ich rodinnej pizzérie, časom zistil, že jeho telo si nevie poradiť s múkou a pšenicou.

Tým, že zo svojho jedálnička vyradil lepok, proteín nachádzajúci sa v pšenici, okamžite sa začal cítiť lepšie, ľahšie, mal jasnejšiu myseľ i rýchlejšie reakcie.
Ako pokračoval v skúmaní a vylepšovaní svojej stravy, tak zmizli jeho zdravotné ťažkosti, zhodil prebytočné kilogramy. Práve zlepšené zdravie a lepšia mentálna odolnosť mu umožnili dosiahnuť svoje dva detské sny: vyhrať Wimbledon a byť najlepším tenistom sveta.

V roku 2011 prežil Novak Djokovič, podľa slov mnohých športových novinárov, najlepšiu sezónu v tenisovej histórii: vyhral desať turnajových titulov, trikrát triumfoval na grandslamových turnajoch, ťahal 43-zápasovú sériu víťazstiev.
Je to pozoruhodný výsledok, pretože len dva roky pred touto úspešnou sezónou mal problém dokončiť náročný turnaj.

Jeho kniha Naservírujte si víťazstvo je návodom pre všetkých, ktorí majú zdravotné problémy a hľadajú riešenie. Pre tých, ktorí majú ťažkosti so stravou. Kniha je minimálne dobrou inšpiráciou alebo aspoň tipom na zamyslenie: naozaj sa stravujete zdravo?

bux djokovič

Zdroj: PR, bux.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Novak Djokovič – zmenil stravu a vyhráva

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.