Prijala výzvu a dnes sa stará o renomé piloxingu

redakcia

Hovorí sa, za všetkým hľadaj ženu. V prípade Veroniky Gimeckej a jej cesty k piloxingu by sme mali hľadať mamu. 

Prijala výzvu a dnes sa stará o renomé piloxingu
9. NOV 2014

Práve od nej sa Veronika dozvedela o novom type cvičenia a prvom školení, ktoré sa konalo u našich českých susedov. V rodine Gimeckých to žije športom, hlavne skupinovými cvičeniami. Vierka Gimecká nie je žiaden nováčik. Už niekoľko rokov sa venuje aerobiku, tie posledné zasvätila práve skupinovému cvičeniu jumping. Rovnako ako Veronika. Jumping bol dôvod, prečo nad piloxingom zo začiatku vôbec nerozmýšľala. Ďalším bola jej prvá skúsenosť s hodinou piloxingu, na ktorej ju nezaujala skôr inštruktorka než samotné cvičenie.

piloxing1

Pán Boh mieni, mama mení

Situácia sa zmenila, keď mame Vierke bola ponúknutá možnosť stať sa ambasádorkou piloxingu pre Slovensko. Keďže tu bola potrebná výborná znalosť anglického jazyka, odporučila Veroniku. „Predstavitelia piloxingu súhlasili, a tak som išla na školenie inštruktorov do Prahy, aby som vedela, pre koho budem pracovať. A viete, aké to je, keď mamu neposlúchnete, smeje sa Veronika a dodáva: „Nakoniec som išla, no neplánovala som využívať certifikát a precvičovať, pretože to ani nie je náplň ambasádora. Ten sa stará najmä o marketing a školenia. Na moje prekvapenie ma prezentérka Mia B. Smith tak zaujala svojou energiou, že cvičenie dostalo úplne iný rozmer, aj napriek prvotným antipatiám. Zapáčilo sa mi a rozhodla som sa aj pre cvičenie.“ Veronika sa začala naplno venovať piloxingu.

piloxing2

Cesta

Kto vie, či by sa Veronika rozhodla rovnako, keby vedela, čo ju čaká. Úroveň školení inštruktorov rôzneho zamerania je značne rôznorodá. Pri niektorých získate certifikát len za účasť. Pri piloxingu to znamenalo mnoho času, energie a tiež investícii.

Prvou úlohou vôbec bolo stať sa elite inštruktorom. Čakal ju test a vyhotovenie videa svojej hodiny, na ktorom tvorcovia piloxingu sledovali nielen techniku a prevedenie cvikov, ale aj komunikáciu s klientmi počas hodiny, metódu učenia a iné kvality inštruktora. Status master trénera získala v roku 2013, čím sa však jej povinnosti neskončili. Musela sa zúčastniť školenia inštruktorov v Prahe, vedeného prezidentkou vzdelávania Cortney Gornall, na ktoré sa mala dostaviť s troma ďalšími vybranými elite inštruktorkami. Ich úlohou bolo asistovať, sledovať a najmä sa učiť, ako vzdelávať iných.  „Po školení bol na rade individuálny dvojdňový tréning s Cortney, kde nás opravovala pri každom jednom pohybe a každom jednom slove. Potom pribudli online tréningy. Každý týždeň som mala rozhovor cez skype so senior trénerkou Miou dve hodiny simulovaného školenia. Zároveň som chodila na každé ďalšie školenie v Prahe, Trenčíne a Bratislave a na každom som prezentovala väčšiu časť. V marci 2014 som mala svoje prvé samostatné školenie v Banskej Bystrici.“

Keď sa spoja tri druhy pohybu

Čím je piloxing ako typ cvičenia výnimočný? Kombinuje tri odlišné pohyby do jedného celku. Tanec, box (nie kickbox) a pilates v stoji. Na jednej hodine zažijete kondičný tréning, ktorým spevňujete svaly, zlepšujete rovnováhu a postavenie tela, a pritom sa zabávate. Pri cvičení sa používa závažie - piloxing rukavičky, ktoré zvyšuje spaľovanie tukov a pridáva do hodiny posilňovací element. Behom jednej hodiny piloxingu dokážete spáliť až 900 kalórii za jednu hodinu.

Rozdielné sú aj účinky cvičenia. Box zlepšuje kondíciu a silu. Pozitívny vplyv má aj na psychiku, pretože ženám dodáva pravidelnú dávku sebavedomia. Pilatesom získate dynamickú flexibilitu svalov, a to prostredníctvom spevnenia a natiahnutia svalov, ku ktorým počas cvičenia pilatesu dochádza. Tanec dodáva cvičeniu zábavu, uvoľnenie, ako aj pocit cítiť sa sexy. Všetky tri disciplíny sa v rámci jednej hodiny striedajú s rôznou intenzitou, preto môžeme piloxing považovať za účinný intervalový tréning.

Ako vyzerá Piloxing v praxi? Pozrite si naše video!

Piloxing môžu cvičiť všetky vekové kategórie. Bol vytvorený najmä pre ženy, ale tvorcovia nezabudli ani na mužov.  „Muži sú viac ako vítaní, a to nielen ako cvičenci, ale aj ako inštruktori. Ženy predsa túžia po mužoch, tak prečo nemať taký vzor v cvičení? Farba piloxingu je síce ružová, ale máme aj čiernu verziu pre mužov,“ vysvetľuje Veronika.

piloxing 3

Ako sa darí piloxingu na Slovensku?

Veronika zorganizovala na Slovensku už päť školení pre budúcich inštruktorov. Do konca roka plánuje viaceré školenia, a to prvýkrát aj na východe Slovenska, konkrétne v Prešove. „Napriek tomu, že doteraz bolo najviac školení v Bratislave, v hlavnom meste je len pár inštruktoriek. Avšak o hodiny piloxingu je v Bratislave veľký záujem," prezrádza Veronika. Vďaka inštruktorom, ktorí sa piloxingu venujú naplno, cvičenie nájdete v mestách ako Bratislava, Trenčín, Ilava, Púchov, Martin, Malacky, Hlohovec, Spišská Nová Ves, Banská Bystrica, Nitra, Sereď a ďalšie.

piloxing 4

Chcete sa stať inštruktorom piloxingu?

Certifikovaným inštruktorom piloxingu sa môžete stať, ak sa zúčastnite školenia. Prihlasuje sa online na stránke www.piloxing.com. Cena sa pohybuje od 320 $ do 380 $ v závislosti od času, v ktorom sa prihlásite. V deň školenia je cena najvyššia, 410 $. Najbližšie sa koná Piloxing master class, a to 28. 11. Hlohovec, 30.11. Púchov a 6.12. Bratislava. Školenie pre inštruktorov je naplánované na 7.12. v Bratislave. Podrobnejšie informácie o školeniach nájdete aj medzi našimi podujatiami.

Zdroj foto: Veronika Gimecká

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prijala výzvu a dnes sa stará o renomé piloxingu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.