Regenerácia, ale aj väčšia sila s Veinoplus® Sport

Dosiahnutie výsledkov a pokroku v športe závisí od podávania dostatočne vysokých výkonov. Veľmi častou chybou však je nedostatočná regenerácia po tréningu a z toho vznikajúce pretrénovanie svalov. 

Regenerácia, ale aj väčšia sila s Veinoplus® Sport
21. OKT 2015

Ako to je s telom po ťažkom tréningu?

Po dobrom tréningu si vždy potrebujem dostatočne oddýchnuť, aby sa mi telo zregenerovalo. Už počas tréningu sa mi vo svaloch vytvoria mikrotrhlinky, ktoré sa zaplavia kyselinou mliečnou. Práve táto kyselina po tréningu vykryštalizuje, čo spôsobuje nepríjemnú bolesť, ktorú poznáte pod názvom svalovica. K jej ústupu dochádza až po rozpustení vzniknutých kryštálikov a vyplavení kyseliny z tela.

Ako pomáha regenerácii Veinoplus® Sport?

Keď som začal používať Veinoplus® Sport, pomocou kontrakcií vyvolaných elektródami, ktoré som si aplikoval buď na lýtka (celotelová regenerácia) alebo na konkrétny sval (lokálna regenerácia), som cítil zosilnenie prietoku krvi v svaloch. Svaly sa začali zbavovať kyseliny mliečnej a krv sa lepšie okysličovala.

veino

Aké boli u mňa hlavné účinky Veinoplus® Sport?

  • zotavenie svalov po náročnom tréningu
  • odstránenie bolesti svalov
  • rýchle obnovenie výkonu
  • výborná relaxácia organizmu

Kedy je Veinoplus® Sport najlepšie používať?

Ja osobne som ho používal jeden týždeň vždy po práci (8 hodín v stoji) a po tréningu. Po práci som si elektródy aplikoval na lýtka (celotelová regenerácia) a po tréningu na partiu, ktorú som v daný deň odcvičil. Výsledky ma veľmi pozitívne prekvapili. Keďže cvičím 6 dní do týždňa (každý deň inú partiu), tak sa vždy snažím cvičiť s čo najväčším nasadením. Pred používaním Veinoplus® Sport sa teda u mňa vždy objavila deň, maximálne dva dni po odcvičení určitej partie, svalovica. Avšak počas jeho používania som sa tomuto javu dokázal vyhnúť, dokonca som pociťoval vždy na druhý deň väčšiu silu.

veino

Ako ho používať?

Použitie je úplne jednoduché. Stačí pripojiť elektródy a spustiť prístroj na takej úrovni, aby ste cítili dostatočné kontrakcie. Vtedy to má pre ten správny účinok. Základné nastavenie pozostáva zo zvýšenia alebo zníženia kontrakcií. Najlepšie je vždy vydržať použitie prístroja aspoň 30 minút.

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako regenerovať telo po bežeckých pretekoch?Ako regenerovať telo po bežeckých pretekoch?

Zvládli ste úspešne bežecké preteky? Určite ste na seba hrdí, ale aj tak by ste nemali zabúdať na to, že ľudské telo sa potrebuje po pretekoch zregenerovať. 

 

 

 

Je po behu potrebná regenerácia?Je po behu potrebná regenerácia?

Pri behu by malo platiť nepísané pravidlo: „Poctivo a tvrdo trénovať, po behu zasa poctivo oddychovať.“ 

 

 

Regenerácia po tréninguRegenerácia po tréningu

Odpočinok a regenerácia by mali nasledovať po každom tréningu, pretože práve tieto dva aspekty majú veľmi veľký vplyv na vaše fitnes zisky a športový výkon.


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Regenerácia, ale aj väčšia sila s Veinoplus® Sport

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.