Štíhli, sexi a plní energie. Práve tak sa budete cítiť po piloxingu!

Mirka

Občas osud zaujímavým spôsobom riadi naše cesty. Niekedy trvá dlho, kým sa dostaneme k tomu, čo je naším poslaním. Podobnú skúsenosť má aj ružomberská inštruktorka piloxingu Mária Fongusová, ktorá po dvanásťročnej trénerskej praxi a neskôr po úraze kolena veľmi dlho hľadala vhodné a dynamické cvičenie. Nakoniec našla to, čo jej plne vyhovuje. Piloxing.

Štíhla, sexi a plná energie. Práve tak sa budete cítiť po piloxingu!
7. JUN 2013

Originálny a ladný. Zábavný. Zdraviu prospešný. A v neposlednom rade energický a odvážny. Áno, čítate správne! Piloxing je aj o odvahe. Veď komu by napadlo spojiť pilates, box a tanec do jedného celku? Našťastie, sa taký človek našiel. Lepšie povedané, je ním žena, ktorá tú odvahu mala. Švédka Viveca Jensen sa rozhodla využiť to najlepšie zo športov, ktoré boli neodmysliteľnou súčasťou jej života. Výsledkom je cvičenie, ktorému je ťažké odolať.  

Zo všetkého to „naj“

Piloxing, čiže box, pilates a tanec v jednom. Čo to znamená? Box je najmä o rýchlosti a obratnosti, pilates o formovaní svalov a pružnosti, tanec o ladných a sexi pohyboch. Čo sa týka tanca, zastúpený je najmä balet a moderný tanec. Piloxing kombinuje kardio a silový tréning súčasne, preto sa cvičiaci cítia po hodine štíhli, sexi a plní energie. „Pomalé a hlavne kontrolované pohyby striedajú energické silné údery. Zmeny prebiehajú v jednotlivých blokoch, čím sa strieda pulzová frekvencia, a preto pôsobí pozitívne na kardiovaskulárny systém,“ upresňuje priebeh lekcie piloxingu inštruktorka Mária Fongusová. Veľmi dôležitou súčasťou hodiny sú špeciálne rukavice s hmotnosťou 250 gramov, ktoré slúžia ku koordinácii pohybov paží.

Štíhle telo, sebavedomie a láska k športu

Kombinácia silového a aeróbneho tréningu je predpokladom dosiahnutia skutočne pozitívnych výsledkov. „Piloxing je zárukou silného a plochého brucha, zmenšuje objem v oblasti stehien. Vďaka pilatesu získajú cvičenkine štíhlejší profil a naučia sa správnemu držaniu tela. Prostredníctvom tohto cvičenia sa stáva žena silnejšou nielen zvonka, ale posilňuje sa aj vnútorná sila a sebavedomie,“ hovorí z vlastných skúseností cvičiteľka Fongusová. Rovnako nie je núdza o pozitívne reakcie cvičencov. Po hodinách s nadšením rozprávajú o účinkoch cvičenia. Zlepšenie zdravia, zvýšenie sebavedomia a úbytok hmotnosti - to sú tri najčastejšie spomínané prínosy piloxingu.

Piloxing môže byť vhodným cvičením nielen pre tých, ktorým vyhovujú dynamické cvičenia. Ocenia ho aj pracovne vyťažení, pretože v jednej lekcii absolvujú silový aj kardio tréning. DVA V JEDNOM. Povedzte, kto odolá tomuto lákavému slovnému spojeniu v dnešnej dobe? Ja určite nie, preto som si piloxing vyskúšala (a po pár hodinách aj pocítila) na svojej koži. A to doslovne. Asi dva dni po cvičení som mala menšie „problémy“ s chôdzou a nenávidela som sadanie si na stoličku. Svalovica mi pripomenula, že hoci pravidelne športujem, stále je na čom pracovať. Napriek tomu, že piloxing mi "vyhodil na oči" vlastné limity (úsmev) určite cvičenie odporúčam všetkým, ktorí potrebujú zlepšiť kondíciu a spevniť problematické ženské partie.   

Viveca vytvorila piloxing najmä pre ženy, ale akčnosť a dynamickosť cvičenia priťahujú aj mužov. Aj inštruktorka Mária Fongusová sa stretáva na svojich hodinách i so „silnejšou“ polovičkou ľudstva: „V poslednej dobe na moje hodiny chodia cvičiť i muži, ktorí sa radi vracajú. Piloxing sa im páči hlavne po kondičnej stránke. Na základe striedania blokov boxu, tanca a pilatesu hodina nie je kondične náročná, ale dochádza k vysokému výdaju energie.“  

Ako vyzerá Piloxing v praxi? Pozrite si naše video!

Kľukatá cestička za piloxingom

Inštruktorka piloxingu Mária Fongusová aktuálne precvičuje piloxing v Ružomberku a v Liptovskej Osade. Hovorí, že najskôr o ňom počula v médiách a zaujalo ju najmä to, že spája zdanlivo nespojiteľné športy: „Po dvanásťročnej trénerskej praxi a po úraze kolena som veľmi dlho hľadala zdravotne neškodné a hlavne dynamické cvičenie. To bolo dovtedy, kým som sa nestretla s piloxingom takmer nemožné,“ uzatvára Mária. Dnes je maximálne spokojná s tým, kam ju osud zaviedol. Piloxing jej dáva presne to, čo potrebuje.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Štíhli, sexi a plní energie. Práve tak sa budete cítiť po piloxingu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.