Teplo vyháňa ľudí za športom na čerstvý vzduch!

Mirka

Teplá klíma, ktorá nastala, spôsobila, že sa ľudia začínajú presúvať z uzatvorených športovísk na čerstvý vzduch. Okolo seba čoraz viac vidíme bežcov, skupinky ľudí cvičiacich na lúke alebo hrajúcich kolektívne hry. Ktoré šporové aktivity na čerstvom vzduchu máte najradšej?

Športové aktivity na zelenej lúke – zašportujte si v lete na čerstvom vzduchu!
30. APR 2013

Leto sa nezadržateľne blíži. K teplým mesiacom patria športové aktivity, ktoré majú výnimočné čaro, ak sa im venujeme na čerstvom vzduchu. Pre športových začiatočníkov je určený jogging. Nordic walking ocenia vášniví milovníci prírodných krás. Skákanie cez švihadlo je zábavné a účinné pri zhadzovaní faldíkov na bruchu.

Chcete prežiť leto naplno? Inšpirujte sa letnými športovými aktivitami, ktoré sú nielen účinné, ale i zábavné!

Jogging – jednoduchý a pre každého!

Jogging je športovou aktivitou, ktorú ocenia začiatočníci i pokročilejší športoví nadšenci. Je vhodný pre ľudí s normálnou hmotnosťou i nadváhou. Jogging má svoje nezabudnuteľné čaro. Je na vás, či sa mu budete venovať individuálne alebo v skupinke. Trasu si vyberáte sami. Snažte sa, aby bola pestrá. Len tak si naplno vychutnáte radosť z pohybu a magické čaro prírody. Na joggingu je skvelé, že prebieha vo vašej réžii. Volíte si čas, dĺžku i náročnosť trasy.

V každom prípade investujte do kvalitnej joggingovej obuvi a nezabúdajte na meranie tepovej frekvencie. Stanovte si cieľ, ktorý chcete po určitom čase dosiahnuť. Motivujte sa primeranou odmenou, pretože vám pomôže prekonať pocity prípadnej únavy či pohodlnosti. Nezabúdajte, že jogging je skvelým tréningom pre kardiovaskulárny systém a vhodným prostriedkom spaľovania tukov.

Budujte si vytrvalosť s Nordic walking!

Nordic walking netreba nikomu predstavovať. Rýchla chôdza, sprevádzaná oporou v podobe dvoch tyčí, je účinným pomocníkom pri budovaní vytrvalosti. Podobne ako jogging nie je limitovaný vekom, váhou, ba ani kondíciou. Veľmi dôležité je správne nadstavenie dĺžky tyčí a technika športu.

Začiatočníci začínajú spravidla v miernejšom tempe a postupne dochádza k naberaniu rýchlosti a predlžovaniu trás. Nordic walking je zaslúžene obľúbeným kardio tréningom, ktorý pomáha pri zhadzovaní prebytočných kíl a získavaní pozitívnej energie. Okrem toho pobyt na čerstvom vzduchu prospieva imunitnému systému a svalom chrbta!

Poznáte čaro cyklistických trás v prírode?

Bicykel už dávno nepatrí len k dopravným prostriedkom. Veľká časť ľudskej populácie sa zamilovala do prírody práve vďaka dvojnohému tátošovi, ktorý zo svojho sedla ponúka jedinečný pohľad na zelené zákutia. Bicyklovanie je tréningom pre ľudské srdce, dopingom pre psychiku a budovateľom kondície. V neposlednom rade formuje svaly lýtok, stehien a zadku, čo ocenia najmä dámy. Na bicykli sa ľahko dostanete tam, kde by ste sa autom nikdy nedopravili.

Zaspomínajte si na svoje detstvo s bedmintonom

Možno vo vašej mysli rezonuje spomienka na časy detstva, keď ste pred domom triafali do ľahkého košíka, v snahe dosiahnuť čo najviac úderov. Bedminton ponúka okrem skvelej zábavy množstvo zdravotných prínosov. Je typickou aeróbnou aktivitou, ktorá pozitívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi a krvný tlak. Je pomocníkom pri nadobúdaní ideálnej hmotnosti, ktorá je jedným z predpokladov dlhovekosti. Podľa výskumov bedminton znižuje riziko vzniku osteoporózy, rakoviny hrubého čreva a prsníka. Pravidelné venovanie sa bedmintonu upravuje kvalitu spánku. Budete sa cítiť silní, zdraví a vitálni.

Malé, nenápadné, lacné, ale účinné švihadlo!

Skákanie cez švihadlo je príjemnou kardiovaskulárnou aktivitou, ktorá navyše prospieva svalom. Pokiaľ chcete schudnúť, skákanie cez švihadlo je spoľahlivým požieračom kalórií. Skôr ako sa začnete tejto aktivite venovať, skontrolujte si správne nadstavenie dĺžky švihadla a obujte si kvalitné topánky. Neskáčte na tvrdom povrchu, ktorý dáva zabrať kĺbom. Vopred si premyslite techniku skákania, pretože ich existuje niekoľko. Ideálne je, ak jednotlivé druhy preskokov striedate. Pre viditeľné výsledky je nevyhnutné venovať sa preskokom cez švihadlo aspoň 20 minút štyrikrát týždenne formou intervalového tréningu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Teplo vyháňa ľudí za športom na čerstvý vzduch!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.