Urobte svoj deň hneď zrána krajším. Zacvičte si!

Mirka

Aj vy často pozeráte z okna na ľudí, ktorí začínajú ráno behom? Alebo neveriacky krútite hlavou, keď vám kamarátka rozpráva o každodennom rannom cvičení? Skvelé. Obdivuhodné. A veľmi prospešné. Tu sú štyri dôvody, prečo sa ranné cvičenie vyplatí.

Urobte svoj deň hneď zrána krajším. Zacvičte si!
28. JUN 2013

Aj niekoľko minút každé ráno stačí na to, aby ste mohli počas celého dňa čerpať z cvičenia mnohé výhody. Tak napríklad:

1. Naladíte sa pozitívne

Šport zlepšuje náladu. Uvoľňujú sa endorfíny – zázračné hormóny šťastia, ktoré majú moc urobiť náš deň krajším. Ak začnete deň dobre naladení, je veľká pravdepodobnosť, že sa vaša nálada bude niesť v tomto duchu po celý deň. Zároveň lepšie zvládnete negatívne vplyvy z okolia (napríklad nepríjemný kolega vás len tak nerozhodí svojimi uštipačnými poznámkami a aj šéf sa vám bude zdať milší ako inokedy).

2. Šport „nakopne“ metabolizmus

Šport zrýchľuje metabolizmus. Stará známa pravda. Lenže ak začnete cvičiť hneď ráno, „rozbehnutá“ látková výmena bude pretrvávať aj niekoľko hodín po cvičení. To znamená, že spálite viac kalórií i vtedy, keď budete v práci bez fyzickej aktivity.

3. Budete sa stravovať zdravšie

Pokiaľ sa snažíte žiť zdravo, určite ste niekedy športovali aj ráno. A dozaista ste si všimli, že vaše telo si počas dňa „pýtalo“ skôr zdravé jedlá. Na obed zeleninový šalát s kuracím mäsom, na olovrant biely jogurt a na večeru celozrnné cestoviny s tuniakom. Ak chcete „zabiť dve muchy jednou ranou“, teda hýbať sa i zdravšie jesť, ranné cvičenie vám v tejto snahe výrazne pomôže.

4. Naučíte sa myslieť na seba

Úprimne si odpovedzte na otázku, koľko času máte počas dňa len a len pre seba? Ráno ponúka vhodnú príležitosť na to, ako byť aspoň na krátky čas „sám so sebou“, psychicky si oddýchnuť, načerpať novú silu. Tieto chvíľky vás naučia myslieť na seba, mať sa rád. V dnešnej uponáhľanej dobe je to aj veľmi dôležitý spôsob, ako lepšie zvládať stres, zabrániť vzniku depresie, uzkosti i  syndrómu vyhorenia.

Čo poviete, stojí to aspoň za vyskúšanie?


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Urobte svoj deň hneď zrána krajším. Zacvičte si!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.