Úžasný životopis Michaela Jordana

redakcia

Bezpochyby patrí ku gigantom svetového športu, ktorých výkony sa stali trvalou súčasťou športovej histórie.

Úžasný životopis Michaela Jordana
19. FEB 2016

Pri vyslovení mena Michael Jordan fanúšikovia automaticky vidia telo atléta v totálnej synchronizácii s basketbalovou loptou a jeho úžasné smeče. Na knižnom trhu sa objavila mohutná kniha (vyše 750 strán) o jednom z najslávnejších basketbalistov planéty – Michael Jordan.

No aj tento potomok starej rodiny z Pobrežnej platiny v Severnej Karolíne má, ako každý človek, aj svoje temné stránky. Ako veľký športovec dokázal byť aj neľútostným nepriateľom, a ako vzor mladých dokázal byť aj milovníkom hazardu. Nikdy doposiaľ nevznikol životopis, ktorý by odzrkadľoval dvojakosť Jordanovho charakteru, a ktorý by priniesol taký zasvätený pohľad na jeho život na ihrisku i mimo neho. Až teraz taký životopis Michaela Jordana vyšiel a autorizoval ho samotný hráč.

„Niekedy si kladiem otázku, aké to bude, keď sa na to všetko pozriem zo spätného pohľadu. Či sa to vôbec bude zdať ako skutočnosť.“                                                                                                                                                 (Michael Jordan)                                                                                                                                                               

Basketbalový novinár Roland Lazenby sledoval Jordanovu kariéru dlhých tridsať rokov. A napísal o tom úžasnú knihu.
Bol svedkom Jordanovej postupnej premeny z vyciveného nováčika na globálnu športovú hviezdu, propagátora basketbalu, úspešného biznismena, ku ktorému vzhliadajú milióny detí, túžiacich byť „ako Mike“.

Lazenby však súčasne podáva svedectvo aj o človeku, ktorého neskrotnosť a ťah za vytýčeným cieľom dokážu šíriť strach a neistotu, o ktorých fanúšikovia takmer netušia. Lazenbyho kniha skúma oba póly Jordanovej osobnosti.

Autor využíva osobné vzťahy s Jordanovými koučami a cituje nespočetné rozhovory s Jordanovými priateľmi, spoluhráčmi i rodinnými príslušníkmi. V tomto zmysle možno jeho prácu považovať za kľúčové biografické dielo o príbehu športovca, ikony a človeka menom Michael Jordan.

Paul Williams, prvý viceprezident Orlando Magic:

„Ak svetový životopisec píše o svetovom športovcovi, musí vzniknúť životopis svetového formátu. Toto je bezkonkurenčná štúdia Michaela Jordana a budete ňou očarení, ako som bol očarený aj ja.“

jordan

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Úžasný životopis Michaela Jordana

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.