Viete, aké cvičenia sú v roku 2016 trendy?

Nikola Danišová

Chcete vedieť, aké cvičenia sú tento rok trendy? Zistili sme to za vás. 

Viete, aké cvičenia sú v roku 2016 trendy?
1. APR 2016

Kardio a HIIT                     

Kardio tréning a intervalový tréning sú hitom tohto roku. Každý už vie, že ak chce vidieť výsledky tvrdej driny v posilňovni, musí sa zbaviť tuku. A ten ide dole najrýchlejšie pomocou kardio tréningu a ešte lepšie pomocou intervalového tréningu.  

Crossfit         

Toto náročné, no zábavné a efektívne cvičenie, si našlo svojich nadšencov aj na Slovensku. Crossfit kombinuje cvičenie s náradím a vlastnou váhou s kardio tréningom. Je vynikajúce na posilnenie tela, redukciu hmotnosti aj na zlepšenie kondície.

Jumping        

Jumping sa stáva čoraz populárnejším a obľúbenejším. Vďaka špeciálnej zostave skokov zredukujete svoju hmotnosť, zlepšíte si kondíciu a spevníte najmä ženské problémové partie, ako zadok, stehná a boky. Jumping sa cvičí na malých trampolínach, ktoré sú upravené priamo pre toto cvičenie.

Les Mills       

Cvičebný program Les Mills k nám prišiel z Austrálie len nedávno a stále si získava nových priaznivcov. Les Mills tvorí niekoľko cvičebných programov, ktoré sú zamerané na kondíciu, redukciu hmotnosti alebo posilnenie tela.

Cvičenia s vlastnou váhou  

Kvôli pracovnému vyťaženiu stále viac ľudí cvičí v pohodlí domova. Obľúbené sa stávajú rôzne videá, kde videoinštruktori ukazujú efektívne cviky s vlastnou váhou, prípadne s minimálnymi pomôckami, ako sú napríklad jednoručné činky alebo guma na cvičenie.

Stálice joga a pilates

Joga a pilates sa tešia veľkej obľube už niekoľko rokov a v športovom svete sú klasikou. Mnoho štýlov a zameraní, ktoré joga ponúka, dokáže zaujať kohokoľvek. Aj pilates je veľmi obľúbený i vďaka rehabilitačným účinkom. Jogu aj pilates môžete cvičiť doma alebo v štúdiách. Pomáhajú pri rôznych fyzických i psychických ochoreniach. Joga a pilates budú hlavne vďaka výrazným účinkom na naše telo a praktickosti v kurze ešte veľmi dlho.

Klasika na stroji      

Z trendu pravdepodobne nikdy nevymizne ani posilňovanie vo fitnescentách, kde sú k dispozícii najrôznejšie stroje aj pomôcky na cvičenie a, samozrejme, motivujúca atmosféra.

Zumba zažíva prepadák     

O kedysi populárnu zumbu dnes nie je takmer žiadny záujem a nadšenie z nej  stále výrazne upadá. V roku 2016 medzi trendami v športe určite nebude. Zumbu pravdepodobne nahradia iné tanečné programy ako macumba alebo welldance.  

Zdroj foto: adidas

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

10 dôvodov, prečo dať šancu pilatesu10 dôvodov, prečo dať šancu pilatesu

Pilates tvrdil, že po desiatich lekciách pilatesu človek rozdiel cíti, po dvadsiatich ho vidí a po tridsiatich je majiteľom nového tela.  

 

Ako zlepšiť funkčnosť telaAko zlepšiť funkčnosť tela

Žijete pre cvičenie? Ak nie ste elitný športovec, tak určite odpoviete nie. 

 

 

Odborníci predpovedajú fitnes trendy na rok 2016. čaká nás niečo nové?Odborníci predpovedajú fitnes trendy na rok 2016. Čaká nás niečo nové?

V trendoch roku 2015 bol na prvom mieste tréning s váhou vlastného tela. Vo fitnes trendoch roku 2016 sa však objavilo niečo úplne nové. 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Viete, aké cvičenia sú v roku 2016 trendy?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

terry1171@azet.sk
terry1171
 1.4.2016 21:19

zabudli ste na Flowin :)

 

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.