Vyskúšajte balet a získajte krásnu postavu! Teraz aj online

Nikola Danišová

Balet je očarujúca a veľmi elegantná tanečná disciplína. Ak ste balet obdivovali už ako malé dievčatko, no nemali ste možnosť takéto hodiny navštevovať, zacvičte si online s Mary Helen Bowers.     

Vyskúšajte balet a získajte krásnu postavu! Teraz aj online
11. NOV 2015

Mary Helen Bowers je jednou z najvyhľadávanejších baletných inštruktoriek. Primabalerína sa inšpirovala krásou, ladnosťou, no zároveň náročnosťou baletu a založila metódu BALLET BEATIFUL. Táto nová metóda je jedinečná práve v kombinácii fitnes a baletu.

Kto je Mary Helen Bowers?             

Mary Helen vyštudovala prestížnu baletnú školu na Manhattane – School of American Ballet. Tancovala na divadelných doskách po celom svete a momentálne učí balet na Kolumbijskej univerzite. V baletnej branži je veľmi populárna a vyhľadávajú ju napríklad také hviezdy ako Natalie Portman.     

V čom spočíva ballet beuatiful?      

Jedinečné na tejto metóde je spojenie baletu a fitnes. Elegantné baletné pozície a cviky sa kombinujú s fitnes a atletikou. Cviky sú zamerané veľmi presne na konkrétne svalové partie. Ballet beautiful neposilní a neskrášli len ženské telo, ale aj psychiku. Cvičiteľka tejto disciplíny získa zdravé sebavedomie a pocit pohody. Metóda je v zahraničí veľmi populárna medzi celebritami, obľubujú ju aj anjelikovia Victoria´s Secret.

Prečo práve balet

Balet vám zaručí oveľa lepšie a správne držanie tela, no aj perfektne vyformovanú postavu. Účinky baletu sa odrazia najmä na chrbtici. Baletnými cvikmi totiž precvičíme a posilníme aj drobné chrbtové svaly, ktoré pri bežných činnostiach takmer vôbec nevyužívame.            

Vďaka baletu máme s problémovými partiami po starostiach. Baletnými cvikmi si totiž dokážeme vytvarovať priam božský zadoček a štíhle nohy. Hoci táto disciplína rozhodne telo posilňuje, formuje a dodáva mu eleganciu, pri týchto amatérskych baletných tréningoch nemôžeme počítať s radikálnou stratou hmotnosti.     

Pre koho určite nie             

Amatérske kurzy baletu sú vo všeobecnosti vhodné pre každého. Vekové a hmotnostné obmedzenia nie sú, takže sa môžete pustiť s vervou do toho. Ak však máte vyššiu nadváhu, musíte rátať s tým, že vaše členky a kolená budú viac zaťažené.   

Pozor si ale treba dať predovšetkým po úraze či operácii. Pri takýchto komplikáciách už rozhodne necvičte sami. Vzdajte sa radšej cvičenia online a prihláste sa na kurzy, aby ste boli pod dozorom inštruktora. Ten bude presne vedieť, čo si môžete dovoliť a čo už nie. Na takéto kurzy, ktoré sú ballet beautiful veľmi podobné, sa môžete prihlásiť v Bratislave. Úplne by ste sa mali baletným hodinám vyvarovať vtedy, ak máte vážne problémy so srdcom a pľúcami.

Online hodiny s Mary Helen Bowers              

Mary pravidelne pridáva na youtube videá s ballet beautiful cvikmi, ktoré sú zamerané na určité skupinové svalstvo a svalové partie. Veľmi často sa Mary zameriava nielen na bruško, zadok  a nohy, ale aj ramená. Tie totiž bývajú rovnako problémové ako iné partie. Vďaka jej videám docielite krásne a štíhle labutie paže bez ochabnutého svalstva.

Mary svoje cviky predvádza bez závaží a činiek. Cvičí sa len pomocou vlastného tela. Hoci sa cvičenia zdajú byť na prvý pohľad až banálne, nedajte sa oklamať. Ich náročnosť je vo vyššom množstve opakovaní, no aj v pozíciách, v ktorých sú cviky vykonávané. Navlečte si teda pohodlné ponožky a zacvičte si v pokoji vášho domova napríklad s týmto videom:

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Revolučný program glameness: vyformuje a posilní postavu pomocou tancaGLAMENESS: vyformuje a posilní postavu pomocou tanca

Máte radi tanec, ale tanečné aerobik cvičenia sú už pre vás pasé?

 

Cvičíte a bubnujete. to je cvičenie poundCvičíte a bubnujete. To je cvičenie POUND

Cítite sa pri zumbe trápne, je aerobik pre vás nudný, jumping zasa príliš náročný a kruhového tréningu máte plné zuby?

 

Bodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlnyBodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlny

Využite prirodzenú energiu vo vašom tele pomocou nového cvičenia bodywaving. 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vyskúšajte balet a získajte krásnu postavu! Teraz aj online

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.