Zumba step alebo tanec na steperi

redakcia

Zumba step sa skladá z tanca, prvkov fitnes a step aerobiku. Je pre tých, ktorí milujú tanec a zároveň chcú posilniť zadok, nohy a brucho.

Zumba step alebo tanec na steperi
30. NOV 2014

Zumba step je novým oficiálnym zumba programom, ktorý sa snaží získať si nových priaznivcov od tohto roku. Precvičovaniu zumby step sa v Bratislave venuje aj inštruktorka Alex. Alesya Radkovska – Volpi prišla na Slovensko z Ukrajiny pred niekoľkými rokmi. Získala príležitosť u nás študovať a už viac ako štyri roky precvičuje zumbu. Kvôli tehotenstvu sa však určité obdobie pohybu nevenovala. Tento rok v máji sa spolu s ďalšími inštruktormi z Európy zúčastnila školenia zumby step v Prahe a opäť sa jej oddáva naplno. Je pre ňu nielen zdrojom obživy, ale aj koníčkom, ktorý jej dodáva veľa pozitívnej energie.

Odporúčame prečítať: 5 dôvodov, prečo sa oplatí cvičiť v skupine

V čom je zumba step iná?

Hlavný rozdiel medzi klasickou zumbou a zumbou step je ten, že zumba step je zameraná hlavne na dolnú časť tela (nohy, zadok a bruško), konkrétne na jej spevnenie a vyformovanie. Dôležitou súčasťou lekcií je bežne dostupný fitnes steper, s pomocou ktorého sa vykonávajú klasické cviky (výpady) a tiež sa na ňom tancuje. Ak by sme zloženie hodiny zumby step mali vyjadriť percentuálne, potom to vyzerá takto: 40 percent tvorí tanec, 30 percent fitnes prvky a 30 percent step aerobik.

Odporúčame prečítať: 3 dôvody, prečo počúvať hudbu pri cvičení

 „Aj zumba sa, podobne ako iné skupinové cvičenia, snaží ísť stále dopredu a ponúknuť ľuďom niečo nové a zaujímavé. Je tu hlavne pre tých, ktorí chcú popracovať na zadku, nohách a brušku. Tento fitnes program tvoria nádherné choreografie s použitím stepera.  Podobne, ako pri klasickej zumbe, cvičí sa v rytmoch latinsko-americkej hudby a samozrejmosťou je atmosféra ako na párty,“ vysvetľuje inštruktorka Alex.

alex zumba 1
alex zumba 2
alex zumba 3

Prvá hodina zumby step

Ak vás láka spojenie tanca, fitnes a step aerobikových prvkov, zumba step by vám mohla vyhovovať. Čo si so sebou vziať na hodinu?  „Vhodné je vziať si so sebou tekutiny, uterák, dobrú náladu a úsmev. Nevyhnutné sú fitnes tenisky kvôli spôsobu dopadu, aby boli dokonale zapojené dôležité svalové partie. Určite by si klienti nemali obuť napríklad bežecké tenisky,“ upozorňuje Alex.

Alex vedie skupinové hodiny Zumba Step trikrát do týždňa v bratislavskom štúdiu FanatiX Squash & Fitness Center. 

alex zumba 4
alex zumba 5
alex zumba 6
alex zumba 7
alex zumba 8

Zdroj video: www.youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zumba step alebo tanec na steperi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.