Baby Fit - cvičenie pre najmenšie deti

Alica Hammerova

BabyFit je cvičenie určené pre deti do troch rokov. Ide o skupinovú pohybovú aktivitu, pri ktorej rodič dozerá na dieťatko alebo mu aktívne pomáha. Ako je na tom váš drobec s pohybom?

cvicenie pre deti
5. JAN 2012

V súčasnosti je široký výber pohybových aktivít pre deti do troch rokov. S pohybovou aktivitou môžeme najskôr začať okolo 3. – 4. mesiaca veku dieťaťa, keď už samo udrží hlavičku.

Baby fit - užitočný pohyb pre najmenších

Základom cvičenia najmenších detí je stimulovať ich pohybové schopnosti a zručnosti a tým podporovať ich psychomotorický vývin.

Pri cvičeniach je dôležité poznať a pozorovať pohybový vývin dieťaťa. Preto na hodine, keď dieťa cvičí, sa zároveň venuje pozornosť aj informáciam o základných vývinových etapách dieťaťa.

Cvičebná hodina trvá 60 minút. Počas cvičenia sa využívajú detské riekanky, pesničky, krátke rozprávky aj reprodukovanú hudbu. Na hodine deti cvičia na zemi, v priestore, pracujú s rôznymi cvičebnými pomôckami, tancujú alebo im je ponúknutá voľná hra. Vynikajúcim náradím je fitlopta.

Na fitlopte môže  cvičenie prebiehať tak, že rodič sedí spoločne s dieťaťom na lopte, alebo dieťa cvičí čiastočne samostatne a rodič ho iba pridržiava v určitej polohe.

Baby fit je určený pre deti od troch mesiacov do troch rokov. Keďže v najmladšom veku sa psychomotorický vývin prudko mení, deti sú rozdeľované na podskupiny podľa dosiahnutého veku a pohybového vývinu.

Prečo začať s baby fitom

Cvičenie detí v spoločnosti svojich „rovesníkov“ prináša zo sebou okrem príjemne prežitých chvíľ, aj mnoho výhod. Hodiny baby fitu stimulujú dieťa k pohybovej aktivite a tým podporujú jeho psychomotorický vývin.

Na druhej strane rodičom umožňuje komunikovať so svojim dieťatkom, pomáha im obohatiť a spestriť si spoločne prežité chvíle a zároveň ponúka veľa motivujúcich nápadov k práci s dieťatkom v domácom prostredí.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Baby Fit - cvičenie pre najmenšie deti

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Liška Eliška
Liška Eliška
 9.1.2012 17:25

tak ja budem svoje deti viest k pohybu od mala, aby neboli tlste ako ja smajlik - 2 lebo je to moj celozivotny boj zhodit a udrzat si normalnu vahu .

 

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.