Sedemnásťročná tínedžerka zmenila svoj život. Schudla 23 kíl

Janka Posvanzová z Bratislavy má len 17 rokov, ale už má za sebou jeden obrovský úspech. Podarilo sa jej schudnúť 23 kíl! Ako sa jej to podarilo a ako k tomu prispela Zumba sa už dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Sedemnásťročná tínedžerka zmenila svoj život. Schudla 23 kíl
24. OKT 2012

Podaril sa ti krásny výsledok: schudnúť 23 kíl za 4 mesiace. Mohla by si nám prezradiť tvoj recept na chudnutie?

Ďakujem :) Ja by som to neoznačila ani ako nejaký recept. Ono je to o tom, čo by mal robiť každý človek, či chce alebo nechce schudnúť- zdravo sa stravovať a pohybovať sa. Ako určite je tam malý rozdiel, keď chcete schudnúť. Ja som sa rozhodla v podstate zo dňa na deň. Začala som doma robiť zopár brušákov, drepov i rôzne iné cviky a 1-2 krát do týždňa chodiť na Zumbu. Hlavné je si stále pridávať viac a viac pohybu, inak by si telo zvyklo a nemalo by to výsledný efekt.

zumba chudnutie

Zmenila si aj svoj jedálny lístok, alebo k tomu prispel iba pravidelný pohyb?

Zmenila som aj jedálny lístok. Veľa ľudí mi povedalo, že je to až moc radikálna zmena, ale mne to tak ani neprišlo. Sem tam sú nejaké tie chute, aby som to porušila, ale snažím sa, aby sa to nestalo :-D Čo sa týka mojej stravy, prestala som jesť hlavne čokoládu, zemiaky iba tak raz do mesiaca, nejem cestoviny a hlavne pečivo. Základ je jesť veľa zeleniny a sladkosti nahradiť ovocím. Taktiež som prestala piť sladené nápoje a pijem iba vodu, alebo zelený čaj bez cukru :)

Športuješ a navštevuješ aj iné skupinové cvičenia, alebo iba Zumbu?

Nie, iba Zumbu, 6-krát do týždňa. Ako som už spomínala, cvičím aj doma. A chystám sa aj raz do týždňa chodiť plávať.

Snažila si sa aj predtým schudnúť, alebo toto je tvoj prvý pokus?

Áno skúšala. Asi pred 4 rokmi som chodila k endokrinologičke, lebo som mala 105 kíl! Aj som schudla 10 kíl, ale po 3 mesiacoch (aj keď som robila stále to, čo mi ona povedala) som začala priberať, až som pribrala viac ako 20 kíl.

Máš ešte v pláne pokračovať vo svojom „chudnúcom Zumba maratóne“, alebo si už spokojná so svojou váhou?

Áno, mám v pláne pokračovať. Už teraz som so sebou ako tak spokojná, ale ešte chcem schudnúť zo tých 20 kíl. Jediné čoho sa bojím je to, že to pôjde čím ďalej tým horšie.

My už vieme o tvojich ambíciách so Zumbou. Prezradíš ich aj ostatným Zumba fanúšikom?

S radosťou :) Zumba ma tak „nakazila“ a dodáva mi toľko radosti do života, že sa chcem stať Zumba inštruktorkou, aby som mohla aj ja rozdávať túto radosť ostatným ľuďom. Zumbu proste milujem :)

Čo by si odkázala všetkým, ktorým sa nedarí a nedarí schudnúť?

Hlavne, že nesmú stratiť nádej. Samozrejme, nečakajte, že to bude prechádzka ružovou záhradou. Aj ja sama makám ako kôň, ale keď to naozaj chcete, tak to dokážete a nebudú vám v ceste stáť žiadne prekážky, lebo tie si vytvárame sami a každý je strojcom vlastného šťastia. To, či schudnete záleží jedine na vás, koľko času tomu budete venovať a ono sa to určite podarí. Ešte by som chcela poďakovať mojej mamine, že na mňa dohliada a celej rodine, ktorá ma v tom podporuje.

Janke ďakujeme, že sa s nami podelila o svoje skúsenosti. Veľmi jej držíme palce, aby sa stala nielen skvelou Zumba inštruktorkou, ale aby sa aj dostala na svoju vysnívanú váhu :)

Jedna z hodín Zumby, ktoré Janka pravidelne navštevuje sú hodiny nášho odborného partnera sekcie Zumba. Ak by ste tieto lekcie Zumby chceli vyskúšať aj vy, bližšie informácie o rozvrhu hodín nájdete na www.zumba-party.sk.

Zdroj text a foto: www.zumba-party.sk

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Sedemnásťročná tínedžerka zmenila svoj život. Schudla 23 kíl

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.