Začínajú chlapi na Slovensku holdovať tancu a zumbe?

Určite ste sa už stretli s tým, že váš kamarát, priateľ, či manžel nechcel ísť na diskotéke či zábave tancovať. Teda šiel, ale až po tom, ako doplnil „tekutiny“ a trošku sa „posilnil“. Áno, s "našimi" chlapmi ťažké.

Prečo chlapi na Slovensku neholdujú tancu a zumbe?
2. NOV 2012

Tak ako chlapi chýbajú na rôznych kurzoch tanca, chýbajú aj na hodinách Zumby. Jediné šťastie je, že tam ich nepotrebujeme, pretože Zumbu zvládame aj bez nich. Ale predsa, bolo by to príjemné spestrenie keby prišli.

Dôvodov prečo nechodia je niekoľko:

  • Myslia si, že nevedia tancovať a len by sa zbytočne zosmiešňovali.
  • Myslia si, že Zumba je len pre ženy, príp. homosexuálov.
  • Myslia si, že krútiť zadkom naozaj nie je nič pre nich (teda vôbec nevedia ako vyzerá hodina Zumby)

Dôvodov prečo by mali prísť je tiež niekoľko:

  • Môžu byť hodinu v spoločnosti množstva žien (samozrejme takých, ktoré sa o seba starajú a dajú si na sebe záležať, keďže chodia na Zumbu) a zoznámiť sa s nimi.
  • Naučia sa koordinovať svoje telo a už na diskotéke (po posilnení sa drinkami) nebudú pri tanci vyzerať ako z inej planéty.
  • Tí s pivnejšími bruškami môžu dokonca zhodiť a vyzerať príťažlivejšie.
  • Keď už nič iné, tak aspoň si poriadne prevetrajú hlavu a zlepšia náladu po náročnom dni

 

Na Slovensku a aj u susedov Čechov je to rovnaké. Jeden, maximálne dvaja chlapi na hodine. V Amerike je ich oveľa, oveľa viac. Z dvadsiatich ľudí, býva aj desať chlapov. Hmm...že čím to je? Sú uvoľnenejší, Zumbu berú ako zábavu, neanalyzujú a nemyslia si o svojich kamarátoch, že sú hneď ináč orientovaní, ak zablúdili na hodinu Zumby. Spýtali sme sa aj niekoľkých Zumba chlapov na ich názor:

Ako si sa cítil, keď si prišiel na hodinu Zumby Bol si tam jediný chlap v plnej sále žien?

Marián: Povedal som si, veď nič zlé nerobím, ani robiť nejdem...tak prečo nie? Veď o čo ide? Reset, zábavu, pohyb...a spoznanie perfektných ľudí. Mal som to šťastie, že ma kolektív prijal a hneď som podľahol Zumbe. Na Zumbe je dôležitý nielen inštruktor, ktorý Zumbu vedie, cvičenci čo Zumbu cvičia, ale i celková atmosféra, uvoľnenosť...aby každý, kto sa rozhodne niečo pre seba urobiť, zacvičiť si Zumbu, nadobudol pocit, že patrí do kolektívu, že patri do partie, kde mu je dobre. Nejde len o fyzické výkony, ale uvoľnenie mysle, emócií, ventilu, nabratie energie a hlavne pozitívneho pohľadu na život, ako taký.

Kristián: Ako som sa cítil??? ...veľmi dobre, ktorý chlap by sa necítil dobre medzi toľkými ženami?:-) Bral som to úplne normálne, rád tancujem, milujem latino, neriešil som to, že som tam jediný chlap.

Myslíš si, že by malo chodiť viac chlapov na hodiny Zumby?

Marián: Je smutné, že ľudia si zo Zumbou spájajú len ženy a tých mužov je tam málo. Zumba je podľa môjho názoru taký istý šport, ako iný (či tenis, fitnes, futbal, koruľovanie atď.). Je to samozrejme len uhol pohľadu...vytvárajú sa tam priateľstvá, ľudia sa zabávajú, športujú, chudnú. Je to pohyb a pri dnešnom 21. storočí IT technológií sa šport vytráca (nielen zo škôl) a tak vznikajú nové civilizané choroby, stráca sa imunita, ohybnosť.

Kristián: Áno, určite...mňa napr. nebaví chodiť do fitka a dvíhať inky, občas ale zájdem, ale pre mňa je to nuda...ako som už spomínal milujem pohyb, latino, dobrú náladu a ZUMBA je toto všetko dokopy, jednoducho je to moja droga, takže chlapi: ak si chcete zacvičiť, zatancovať, zabávať sa a spoznať veľa nových tvarí (báb) :) ...treba začať chodiť na ZUMBU!

Ako to vnímajú tvoji kamaráti, že precvičuješ Zumbu?

Marián: Pozitívne (s čiastočným obdivom :-P), že pri dnešnom uponáhľanom, hektickom a bezohľadnom svete si ešte stále niekto nájde čas, zastaviť a spraviť niečo, nielen pre seba, ale i pre druhých.

Samozrejme je dôležité vedieť, keď niečo človek robí a robí to s láskou, lebo to chce robiť a robí to tak ako najlepšie vie, tak sa mu to vráti. Nie nadarmo sa hovorí ,,čo zasadíš, to zješ.....koľko dáš, dvakrát toľko dostaneš“

Hoci, viesť ľudí, venovať im svoj čas, seba samého si vyžaduje množstvo ústupkov v súkromí, neustále zdokonaľovanie sa, no proste to vyžaduje množstvo času. Nie je to len tá hodina Zumby, keď sa postavíme pred ľudí, usmeje sa a ideme sa zabávať.

Kristián: Kamaráti to berú úplne normálne, lebo ma poznajú :-) ...sú aj takí, ktorí mi závidia (myslím v dobrom), že ako mi je dobre medzi toľkými ženami :-) ...len sa boja dôjsť na hodinu...nevyskúšaš, nevieš :-)

Veríme, že raz aj na Slovensku budú chlapi uvoľnenejší a diskotéky (a aj hodiny Zumby) budú plné nielen tancujúcich žien, ale aj mužov :)

Text: Zumba-party.sk
 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Začínajú chlapi na Slovensku holdovať tancu a zumbe?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.