Piloxing barre: nové cvičenie, vďaka ktorému získate silu a krásne telo

Nikola Danišová

Piloxing barre je nová forma piloxingu, ktorou si môžete dať poriadne do tela. Predstaví nám ho inštruktorka Veronika Gimecká.

Piloxing Barre – nové cvičenie, ktorým získate silu a krásne telo
4. FEB 2016

„Na hodine piloxing barre využívame úspešné splynutie kombinácie boxu a pilatesu z našich ostatných programov, ale spájame ho s použitím baletnej tyče. Tá slúži na podporu dosiahnutia hlbšej a viac zameranej svalovej práce, ale aj ako pomoc v udržaní stability pri pohybe,“ približuje piloxing barre inštruktorka Veronika Gimecká.

Pre koho je forma piloxing barre vhodná?

Veronika tvrdí, že piloxing barre je cvičenie vhodné pre všetkých, ale nie je také jednoduché: „Keďže je táto forma piloxingu viac zacielená na svalové zaťaženie, obsahuje menej kardia ako ostatné programy. Tyč používame ako pomôcku, takže sa toto cvičenie môže hodiť ľuďom po úrazoch alebo tým, ktorých vyľakali ostatné programy piloxingu.“

„Piloxing barre je výnimočný práve tým, že je to zatiaľ jediný program, ktorý využíva pilates cviky inšpirované baletom a zároveň aj box. Posilňujú sa svaly do hĺbky a formuje sa celé postavenie tela. Na jednej hodine sa môžete cítiť ako ladná balerína, ale aj ako silná boxerka,“ vysvetľuje Veronika.


Zdroj video: www.youtube.com

Je piloxing barre náročnejší ako ostatné piloxingové formy?

„Každý z troch piloxing programov je náročný, každý však jedinečným spôsobom. Vždy sa cviky dajú prispôsobiť kondičnej úrovni cvičiaceho použitím modifikácie. Ide o zjednodušenie alebo sťaženie cviku. Takto je každá hodina motivujúca nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých,“ upresňuje Veronika.

Ďalej Veronika hovorí, že piloxing barre je plne rozvinuté cvičenie vo všetkých aspektoch. Spĺňa nielen potreby trénovania výdrže a kondície, ale aj cvičení s použitím závažia – piloxing rukavičiek.

Ako často cvičiť piloxing barre?

Veronika vysvetľuje, že záleží na jednotlivcovi a na jeho tele. Jedna hodina piloxing barre trvá 45 minút. „Zlepšenie prichádza po každej jednej odcvičenej hodine. Vždy sa naučíte niečo nové. Všeobecne je odporúčané absolvovať 2-3 hodiny týždenne  pre maximalizovanie všetkých benefitov, ktoré cvičenie prináša,“ hovorí inštruktorka Veronika.

  • Ak vás piloxing barre zaujal, príďte si zacvičiť 7.2. do Bratislavy a 6.2. do Trenčína (piloxing barre a piloxinng knockout). Privíta vás vzácny hosť – Adela Hurníková, master trénerka z Česka.
Zdroj foto: Veronika Gimecká

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Hviezda menom piloxingHviezda menom piloxing

Box plus tanec, plus pilates, rovná sa piloxing. Nový druh pohybu je ďalšou z výnimočných kombinácií, ktoré prinášajú nielen zábavu, ale aj krásne zdravé telo.

 

 

Piloxing očami zuzky z martinaPiloxing očami Zuzky z Martina

Mnoho žien je presvedčených o tom, že ak sa budú venovať mužským športom, stanú sa z nich "vymakané" ženské s tehličkami na bruchu a s postavou podobnou mužom.

 

Pre akčné dievčatá: letí pevné, nie ultra štíhle telo. stav na piloxing!Pre akčné dievčatá: Letí pevné, nie ultra štíhle telo. Stav na piloxing!

Miluješ pocit, keď zo seba vydáš pri cvičení maximum a navyše sa skvelo bavíš? 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Piloxing barre: nové cvičenie, vďaka ktorému získate silu a krásne telo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 79
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.