Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Sport Kids Academy: Priveďte svoje deti k pohybu

Nikola Danišová

Sport Kids Academy predstavuje modernú osvetu v manipulovaní s bábätkami a deťmi. Učí rodičov, ako správne manipulovať so svojimi ratolesťami a väčšie detičky učí láske k pohybu. 

Sport Kids Academy: Priveďte svoje deti k pohybu
24. NOV 2015

Snahou Sport Kids Academy je vybudovať u detí vzťah k športu už od útleho veku a zvyknúť si na pohyb. Manažérka Sport Kids Academy Michaela Danková to upresňuje takto: „Cieľom detskej športovej akadémie je predovšetkým zdravý rast a psychomotorický vývin dieťaťa a budovanie si pozitívneho vzťahu k športu ako takému. Chceme poradiť rodičom a šíriť osvetu, ako čo najlepšie manipulovať s dieťatkom ihneď po narodení.“

Ako sa v Sport Kids Academy športuje? 

Základom tréningov je športová gymnastika, ktorú v Sport Kids Academy dopĺňajú futbalom, plávaním, lyžovaním, loptovými hrami, atletikou, raketovými športmi a snowboardom. „Komplexnou športovou prípravou dosiahneme u detí rozvoj koordinačných, motorických a kondičných schopností, pričom programy sú prispôsobené veku a schopnostiam dieťaťa,“ dodáva Michaela Danková. Tréningy vždy prebiehajú pod dohľadom profesionálnych trénerov a pedagógov v komfortných priestoroch.

sport kids

Rodič cvičí spolu s bábätkom         

Detská športová akadémia ponúka cvičenie pre deti od 3 mesiacov až do 9 rokov, ktoré prebiehajú v 3-mesačných cykloch. Cvičenia pre deti sú vekovo rozdelené a navzájom na seba nadväzujú. V kurzoch pre najmenšie detičky: novorodencov, dojčatá a batoľatá, cvičí rodič spolu s dieťaťom.

Rodič sa učí, ako správne manipulovať, polohovať, či stimulovať všetky zmysly dieťaťa, ktoré vie neskôr využiť aj v domácom prostredí. Cieľom cvičenia je predovšetkým zdravý rast a správny psychomotorický vývin. „Počas cvičenia využívame rôzne cvičebné pomôcky na rozvoj hrubej, jemnej motoriky, rozvoj všetkých zmyslov, budujeme ich prvé sociálne schopnosti,“ konštatuje Michaela.

sport kids

sport kids

Ako je to s kurzami pre väčšie detičky?   

Kurzy pre deti v predškolskom a školskom veku sú zamerané na všestranný pohybový rozvoj – rozvoj sily, rýchlosti, obratnosti, koordinácie a orientácie v priestore pomocou základných prvkov gymnastiky, atletiky, loptových a raketových hier. Deti sa učia samostatnosti, cieľavedomosti, trpezlivosti a v neposlednom rade budujú svoje sociálne schopnosti, a teda postavenie v detskom kolektíve.

Na aké kurzy môžem deti ešte prihlásiť? 

„Sport Kids Academy organizuje pre deti (okrem 3-mesačných tréningových kurzov) aj intenzívne 3 až 4-dňové výukové kurzy, akými sú plávanie, lyžovanie, snowboard a budúci rok plánujeme pridať bicyklovanie, turistiku a in-line korčuľovanie,“ upresňuje Michaela. V priestoroch detskej športovej akadémie je možné zorganizovať aj detskú oslavu so športovým programom – detskou športovou olympiádou, kde víťazom bude každý a každý si od nás odnesie okrem nezabudnuteľného zážitku aj medailu víťaza,“ dodáva Miška.

Vyškolení tréneri s dlhoročnou praxou    

V detskej športovej akadémii pracujú absolventi FTVŠ (Fakulta telesnej výchovy a športu), ktorí majú niekoľkoročnú prax s deťmi. Tréneri, ktorí cvičenia s novorodencami, dojčatami a batoľatami, majú okrem základného vzdelania FTVŠ aj nadstavbové štúdium Evy Kiedroň – Institud vzdelávaní, ktoré je zamerané na psychomotoriku dieťaťa.

„O kurzy je veľký záujem, no nie je možné presne definovať, ktoré sú navštevované najviac. Každé tri mesiace je to iná veková kategória, ale najviac detí máme vo veku od 4-6 rokov. Keby ste mali záujem a chceli nás navštíviť, máme pobočky v Bory Mall – Sport Kids Academy a taktiež v Eurovei – Sport Kids Par, kde je súčasťou akadémie aj detský kútik,“ dodáva na záver Michaela.     

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako šport u detí ovplyvňuje ich vývoj a imunituAko šport u detí ovplyvňuje ich vývoj a imunitu

Denný režim detí v tejto dobe vo väčšine prípadov nezodpovedá ich potrebe. 

 

 

Až 80 percent detí preskočí niektorú z vývojových fáz pohybuAž 80 percent detí preskočí niektorú z vývojových fáz pohybu

Ak dieťa vynechá niektoré vývojové štádium, môže mať neskôr problémy so sústredením, trpieť dyslexiou alebo dysgrafiou. 

 

Deti sú viac choré a majú nadhmotnosť. môže za to lenivosť?Deti sú viac choré a majú nadváhu. Môže za to lenivosť?

Ambulancie lekárov sú preplnené deťmi, ktoré majú problémy s alergiami, osteoporózou, nadhmotnosťou či obezitou, kožnými chorobami a radom ďalších ťažkostí.

      


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Sport Kids Academy: Priveďte svoje deti k pohybu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.