Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Chcete chudnúť a zabávať sa? Je tu Hoopnotica®!

Mirka

Považujete hula hop len za hračku pre malé deti? Chyba. Cvičenie, alebo lepšie povedané tanec s obručou je novým fitness šialenstvom, ktoré milujú svetové hviezdy šoubiznisu, ľudia s nadváhou i všetci, ktorí chcú byť zdraví a štíhli. Hoopnotica® je tu naozaj pre všetkých, pretože úvodné lekcie „točenia s obručou“ zvládnete pomocou špeciálnych DVD aj sami.  

Chcete chudnúť a zabávať sa? Je tu Hoopnotica®!
11. MÁJ 2013

Od roku 2012 má Hoopnotica® zastúpenie aj v Českej republike pod vedením Hoopnotica® Master inštruktorky Edity Deveroux z Hoopnotica® Academy, ktorá nám o Hoopnotice poskytla viac informácií. Bohužiaľ, ak by ste sa chceli tomuto fitness programu venovať na Slovensku, musíte si vystačiť s inštruktážnymi videami, pretože k nám oficiálne Hoopnotica® ešte „nedorazila“. Dúfajme, že sa to v najbližšej dobe zmení a školenie v roku 2014 v Prahe (alebo ešte tohtoročné vo Švajčiarsku) prinesie Hoopnotica® inštruktora aj na Slovensko.

Zabávajte sa a získavajte ladné krivky

Hoopnotica® si už nejaký ten rok získava miesta v srdciach športových nadšencov. Fitness program vznikol v Hollywoode ešte v roku 2006. Najdôležitejším prvkom pri cvičení (hoci skôr lepší výraz je tanec) je špeciálna obruč „hoop“, ktorá sa vyrába ručne a váži zhruba pol kilogramu.

Ak ste niekedy skúšali krúžiť s obručou, potom viete, že cvičenie je veľmi zábavné. „Hooping“, teda tanec s hula hopom v rytme hudby, ponúka však oveľa viac. Podľa Master inštruktorky Edity Deveroux prináša Hoopnotica® mnoho výhod. Pri pravidelnom cvičení sa zoštíhľuje pás a tónujú sa jednotlivé svalové skupiny. Hoopnotica® predstavuje kardio tréning, počas ktorého môžete za hodinu spáliť 400 až 600 kalórií. Dochádza k zlepšeniu celkovej flexibility, rovnováhy a koordinácie. Hoopnotica® je prirovnávaná k zábave, ktorú prináša detská hra, preto vedie k zmierneniu stresu, získaniu pozitívnej energie, zlepšeniu nálady i zvýšeniu sebavedomia. „Je vhodná pre všetkých od štyroch do sto rokov bez rozdielu pohlavia,“ dodáva Edita Deveroux. Dokonca sa pri „hoopingu“ môžu odreagovať aj tehotné ženy a ľudia, ktorí majú problémy s kĺbmi.    

Aj cvičenie doma je zábava!

Hoopnotica® ponúka nadšencom „hoopingu“ inštruktážne DVD, ktoré umožňujú venovať sa cvičeniu aj v pohodlí domova. Skôr ako začnete, zaobstarajte si kvalitné videá a, samozrejme, „hoop“. Úvodné lekcie vás naučia základné zásady „hoopingu“ a tanečné prvky, v ktorých sa budete postupne zdokonaľovať. Tvorcovia programu Hoopnotica® sľubujú pre stredne pokročilých a pokročilých naozaj fúru zábavy.  

Obruče určené pre toto cvičenie sa líšia od bežných kruhov. Rozdiel spočíva najmä vo veľkosti a váhe obručí, pričom „hoop“ je v porovnaní s nimi ťažší a väčší, preto je točenie jednoduchšie. Po niekoľkých minútach ho zvládne aj začiatočník, preto sa zbytočne neoplatí experimentovať s bežnými obručami.

Chcete šíriť „hooping“ medzi ľuďmi?

Pokiaľ zvládate cvičenie podľa videí (nemusí to byť však zásadná podmienka) a „hooping“ milujete, spĺňate dva základné predpoklady na to, aby ste sa stali Hoopnotica® inštruktorom. Hoopnotica® Academy v Prahe ponúka školenia, na základe ktorých môžete získať certifikát, ktorý je schválený spoločnosťou Hoopnotica® i Americkou asociáciou pre aerobic a fitness. Výhoda takéhoto certifikátu spočíva v tom, že je platný na celom svete.

Dosť bolo slov, takto vyzerá lekcia „hoopingu“:

Spracované v spolupráci s Hoopnotica® Master inštruktorkou Editou Deveroux s Hoopnotica® Academy v Prahe. Viac informácií nájdete na:  www.hoopnoticaeurope.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chcete chudnúť a zabávať sa? Je tu Hoopnotica®!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.