Podnikanie v oblasti športu je aj o prístupe ku klientovi

Mirka

Po skončení s vrcholovým plávaním hľadala šport, ktorý by ju napĺňal a neskôr si založila vlastné štúdio. 

Podnikanie v oblasti športu je aj o prístupe ku klientovi
28. APR 2015

Hoci je v bratislavskej Petržalke veľká konkurencia, čo sa týka fitcentier a pohybových štúdií, štúdio JUMP má svoju stálu klientelu. V čom tkvie tajomstvo úspechu? „Je to o prístupe majiteľa ku klientovi. Nemôžete ísť do podnikania v tomto smere s tým, že chcete zarobiť. Musí vás to baviť a vnútorne napĺňať,“ prezrádza Miška Danková. Samozrejme je to aj o skúsenostiach a neustálom vzdelávaní. Ako začal jej príbeh?

Miška danková

Od útleho detstva sa venovala plávaniu

Miška pochádza z Piešťan, kde je plávanie obľúbeným športom. Napokon tam sa narodila a vyrastala aj známa plavkyňa Martina Moravcová. Dokonca Miškina mama pôsobila ako plavecká trénerka. S plávaním začala už v štyroch rokoch a profesionálne sa mu venovala až do 22 rokov. Popritom skúšala aj iné pohybové aktivity. „Keď som skončila s vrcholovým plávaním, ešte som študovala na FTVŠ a hľadala šport, ktorý by som mohla precvičovať. Oslovilo ma cvičenie na trampolínach, ktorému sa venujem doteraz,“ spomína inštruktorka. Tento druh pohybu ju oslovil nielen zo zdravotného, ale aj funkčného hľadiska. Sama je vyštudovaný fyzioterapeut a kondičný tréner. „Bola som si vedomá toho, že na trampolínach môžu cvičiť aj ľudia so zdravotnými problémami a je to vhodná forma pohybu na redukciu hmotnosti,“ dopĺňa Miška.

Miška danková

Cesta k vlastnému štúdiu

Mladá žena, podobne ako mnoho iných inštruktorov, pôsobila v rozličných fitcentrách. Jedného dňa si povedala, že chce niečo svoje, aby mohla klientom poskytnúť niečo viac ako len účasť na hodine. Túžila mať s ľuďmi bližší kontakt, odovzdať im informácie i skúsenosti.

Aktuálne štúdio JUMP existuje už dva roky. Okrem jumpingu sa tu uskutočňujú lekcie flowinu, hot jogy, pilatesu a piloxingu. Miška má v tíme šiestich inštruktorov, ktorí sú v daných cvičeniach profesionáli. Skôr ako sa rozhodne pre nové cvičenie, ktoré chce v štúdiu ponúknuť, musí ho vyskúšať sama. Tak to bolo aj s piloxingom. „Piloxing som najprv skúsila, ale nebola som s tým stotožnená. O nejaký čas som to skúsila znovu a našla v tom zmysel. Je to dobré cvičenie,“ priznáva. V štúdiu tiež poskytuje klientom rady ohľadom zdravotných problémov, rekonvalescencie, redukcie hmotnosti, výživy a podobne.

Miška danková

Pri troche chcenia sa dá všetko

Okrem toho, že je Miška majiteľkou štúdia, pôsobí aj ako manažérka Sport Kids Academy, ktorá sa venuje najmenším deťom. Pri otázke, či sa to dá všetko zvládnuť, s úsmevom odpovedala: „Keď človek chce, všetko sa dá. S deťmi ma to baví, vidím v tom potenciál. Časom sa možno budem deťom venovať i vo vlastnom štúdiu.“ 

Odporúčame prečítať: Katka Kuncová: Každá lekcia piloxingu je pre mňa udalosť


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Podnikanie v oblasti športu je aj o prístupe ku klientovi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.