Tipy, ako si zacvičiť v kancelárii

Skúste tieto cviky pri kancelárskom stole počas pracovného dňa a uvidíte, čo sa stane.

Tipy, ako si zacvičiť v kancelárii
22. AUG 2016

Sme manažérmi, lídrami, inovátormi, kreatívcami, podnikateľmi alebo zamestnancami milujúcimi svoju prácu (verím, že hovorím za väčšinu z nás).

Denne sedíme za počítačom hodiny a hodiny. Nepohneme sa ani na krok a keby denné menu mohli priniesť priamo na náš stôl, ešte by sme si aj priplatili, aby sme nemuseli nikam chodiť. Je to však zdravé? Čo môžeme urobiť pre to, aby sme prežili deň v práci bez ujmy na zdraví? 

TU nájdete návod na to, ako doplniť silu po stretnutiach a mítingoch, ktoré vám zoberú všetku energiu a kreativitu

Cvičiť, cvičiť, cvičiť

Cvičenie je v tomto prípade kľúčové. Aj keď v malom. Tým, že sa vám rozprúdi krv a natlačí všetky tie pozitívne endorfíny do mozgu, budete doslova ako znovuzrodení po ôsmich hodinách spánku. Má to však háčik – zacvičiť si potrebujete v priebehu dňa vtedy, keď cítite únavu, aby to malo želaný výsledok.

Sadnite si vzpriamene a pri práci za počítačom zapojte aj horné, aj dolné brušné svaly. Je to ako keby ste robili ľahučké „brušáky" namiesto toho, keď ste za stolom rozvalení a bruško je ako želatína.

Rozhorúčte svoje sedacie svaly

Keď sa postavíte zo stoličky, tak skúste stlačiť svoje sedacie svaly a pulzovať nimi hore a dole vo svojej stoličke. Voilá… Práve robíte také mini drepy na stoličke. Urobte si tri série po 10 opakovaní. V ideálnom prípade by ste mali cítiť, že vás zadoček páli. Skúste vystriedať jednu aj druhú stranu a uvidíte, že prídete aj na iné myšlienky.

Vytvarujte si lýtka

Vypracujte si počas mítingov sexy lýtka. Skúste zatínať lýtkové svaly na vašich nohách pohybom dopredu a dozadu. Klaďte dôraz na pohyby dopredu a dozadu, aby ste cítili svaly na zadnej strane nôh. Urobte si takto tri opakovania po 10-krát.

Ponaťahujte si ruky

Aby ste nemali pri rovnakých pohyboch s myškou a na klávesnici po celom dni unavené ruky, skúste tento cvik. Pretiahnite sa počas sedenia na stoličke tak, že vystriete najprv jednu a potom druhú ruku a budete ju smerovať do strany nad hlavu. Opakujte 3-krát po 10. A pokojne aj niekoľko raz do dňa.

Urobte si prechádzku

Ak už cítite, že vám dochádzajú nápady a potrebujete sedieť v práci ešte ďalších pár hodín, tak prechádzka je ideálne riešenie. Postavte sa a prejdite sa. Či už po kancelárii, alebo vybehnite von a vráťte sa. A nieže si po ceste kúpite nejakú sladkosť :).

Použite schody namiesto výťahu

Najmä vo veľkých office budovách je pre nás pohodlné ísť hore aj dole výťahom. Čo tak to skúsiť inak? Urobte si s kolegami či kolegyňami súťaž, kto príde do kancelárie po schodoch prvý. Nielenže sa prebehnete, ale ešte aj podporíte tímového ducha.

Robte v práci všetky tieto cviky alebo si vyberte nejaké, ktoré sa vám páčia a kombinujte ich. Keď ich budete robiť pravidelne každý deň, uvidíte rozdiel vo vašom výkone a to nielen v práci.

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

15-minútový hiit na precvičenie celého tela15-minútový HIIT na precvičenie celého tela

Nič vám tak nepozdvihne sebadôveru, ako štíhly a vyformovaný trup i pekne tvarované paže. 

 

Tréning na ruky a prsia pre ženyTréning na ruky a prsia pre ženy

Každá žena chce mať pevné prsia a ruky. Na to však nestačí iba schudnúť, ale je treba vykonávať aj správne cviky na komplexné precvičenie uvedených partií. 

 

Hyperextenzie posilnia svaly chrbtaHyperextenzie posilnia svaly chrbta

Ak cvičíte, je veľmi dôležité precvičovať všetky časti tela, teda nezanedbávať ani jednu.


Autor článku

janka@chytrackova.sk

Janka Chytráčková

Milujem chutné jedlo. Bodka. Je to láska na celý život a nehanbím sa za to :) Som Ambasádorka nadácie Jamie Olivera na Slovensku. Organizujem celosvetovú oslavu zdravého a chutného jedla Food revolution day. A mohli ste ma vidieť aj na Gurmán feste, ktorý som otvárala na Hlavnom pódiu. Som presvedčená, že vďaka zdravému jedlu a pohybu môže byť každá žena krásna a sebavedomá. Kliknite si na moju stránku a zistite ako vám môžem pomôcť s budovaním vašej osobnej značky. Aby ste zažiarili. Lebo si to zaslúžite.

http://www.jankachytrackova.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tipy, ako si zacvičiť v kancelárii

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Podujatia

Akého podujatia by ste sa najradšej zúčastnili?

Mix viacerých aerobicových štýlov
Kombinácia aerobicu a body & mind štýlov
Mám rád každé športové podujatie, kde si dobre zacvičim

Celkom hlasovalo: 71
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.