TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Bodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlny

Nikola Danišová

Využite prirodzenú energiu vo vašom tele pomocou nového cvičenia bodywaving. Príďte sa pozrieť na workshop a dozviete sa o tomto cvičení ešte viac.

Bodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlny
17. AUG 2015

Výsledkom bádania Tibora Moravčíka je systematizovaný súbor uvoľňujúcich, dynamických a posilňovacích vlnových cvičení, ktoré nazval bodywaving. Bodywaving je úplná novinka, ktorá si pomaly razí cestu aj k nám na Slovensko. Pre túto cvičebnú disciplínu je charakteristický vlnový pohyb, ktorý zároveň tvorí jeho základ.

Disciplína pochádzajúca z tanca, bojových umení a masáže     

Tibor Moravčík študoval vlnový pohyb z rôznych zdrojov, najmä z bojových umení a tanca. „V poslednom rade ma ovplyvnilo, že som profesionálny masér a vidím, či cítim, ako mi vlna pomáha uvoľňovať mäkké tkanivo mojich pacientov. Ako masér viem pomôcť len veľmi malému okruhu ľudí. Ale keď ich naučím prácu s vlnou, môžem takto pomôcť ľuďom po celom svete,“ konštatuje Tibor Moravčík.

Vlnu má v sebe každý z nás           

Vlnový pohyb je postavený na vlne kinetickej energie, ktorá prúdi naším telom a je pre nás prirodzený. Vďaka využitiu tejto energie, je potom naše telo dynamickejšie a „tekutejšie“. Kinetickú (potenciálnu) energiu tvoríme každým  pohybom. Potom je už len na nás, či ju využijeme.

„Vlnový pohyb je dosť náročný na koordináciu pohybu a zväčša sa ho naučíme iba v niektorých vybraných činnostiach, ako je napríklad kráčanie či hádzanie predmetov. Cieľom bodywawingu je cítiť tok kinetickej a potenciálnej energie a voľne s ňou pracovať podľa našich potrieb. Táto energia nám môže pomôcť zdvihnúť ťažšie bremeno, zrýchliť nás a zlepšiť v športe,“ dodáva Tibor Moravčík.

Cieľom je uvoľniť sa          

Pri vlnovej mechanike nie je nutné zapojiť počas celej práce všetky svaly. Sval tak môže byť celý čas uvoľnený, až pokiaľ ním nepreteká kinetická sila. Vtedy pridá k vlne svoju silu a opätovne sa uvoľní.

Zbytočné napätie je nielen unavujúce a nepríjemné, ale môže spôsobiť bolesti chrbta alebo hlavy. Sval, ktorý je uvoľnený sa oveľa rýchlejšie regeneruje, čo nám umožní aktívnejší život. Pre vlnový pohyb je charakteristické permanentné dýchanie. To znamená, že dych nie je nutne viazaný na pohyb tak, ako napríklad pri joge či posilňovaní.   

Bodywaving čoskoro na Slovensku           

Tibor Moravčík žije v Anglicku, no viackrát do roka pripravuje workshopy pre širokú verejnosť a školenia bodywavingu pre inštruktorov. „Kto má záujem, má šancu si vyskúšať bodywaving na vlastnej koži, prípadne sa jeho koncepciu naučiť a trénovať iných. Najbližšie pripravujem tento mesiach dva workshopy v Bratislave a spúšťam aj slovenskú verziu webovej stránky o bodywavingu – bodywaving.sk. V prípade záujmu mi však ktokoľvek môže napísať na môj e-mail tibor@bodywaving.com,“ upresňuje Tibor Moravčík.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Bodywaving: rozhýbte vaše telo silou vlny

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.