Nakopni svoju imunitu v Supershape PREMIUM

FERTILITY

Hľadáte kardio tréning, ale nebaví vás beh? Sú aj iné možnosti

redakcia

Keď sa povie kardio, ako prvé napadne beh. Aktivita, ktorá je v posledných rokoch nesmierne populárna. Čo však robiť, keď si vás beh nezískal a napriek tomu vás láka kardio tréning? Nemajte obavy, možností je dostatok.

Spinning
22. MÁJ 2017

Kardio tréning je najúčinnejšia forma cvičenia a spaľovania tukov. To je zvyčajne hlavnou motiváciou, prečo ho ľudia do cvičenia zapájajú. Kardio, alebo tiež aeróbne cvičenie, sa vykonáva v nižšej alebo strednej intenzite počas dlhšieho času. Zlepšuje sa pri ňom dýchací systém, trávenie, pomáha predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam a tiež sa odporúča na odbúravanie stresu a zhoršenej nálady.

Najrozšírenejšou formou kardio tréningu je beh, ktorý však nemusí vyhovovať každému, napríklad pri problémoch s kĺbmi. Na kardio cvičenie možno doma i v posilňovni využiť aj stroje. Ktoré sú najpopulárnejšie?

Rozdiel medzi rotopedom a cyklotrenažérom

Cyklotrenažér

Už podľa názvu je zreteľné, že ide o prístroj, ktorý simuluje jazdu na bicykli. Využívajú ho skôr profesionáli, často je dokonca súčasťou zimného tréningového programu vrcholových športovcov. Ponúka veľmi presné a citlivé nastavenie záťaže, má robustnú konštrukciu a predávajú sa aj verzie s pedálmi určenými pre klasickú cyklistickú obuv.

Cyklotrenazer

Foto: inSPORTline

Rotoped

Ide o fitness prístroj určený primárne na domáce cvičenie, ale nájdeme aj profesionálne verzie vo fitness centrách. Čiastočne sa podobá na cyklotrenažér, tiež na ňom sedíme a šliapeme nohami. Rotoped má však pohodlnejší posed a na rozdiel od cyklotrenažéra má aj voľnobeh. Rozlišujeme rotopedy s manuálnym alebo automatickým nastavením záťaže cez počítač. Výhodou rotopedov je to, že ich cena sa pohybuje už od niekoľkých desiatok eur.

Rotoped

Foto: inSPORTline

Veslovací trenažér

Ak hľadáte niečo, kde ku kardiu môžete pridať aj posilňovanie hornej časti tela, skúste si zaveslovať. Nemusíte hľadať rieku, stačí veslovací trenažér. Môžete si zadovážiť jednoduchšiu verziu na domáce cvičenie, ale aj profesionálny stroj, aký sa používa vo fitness centrách. Ku zlepšeniu kondície môžete teda jednoducho pridať aj posilnenie chrbta, brušného svalstva a samozrejme rúk.

Veslovaci trenazer

Foto: inSPORTline

Tréning na veslovacích trenažéroch

Rada produktov inCondi

V inSPORTline vyvinuli radu kardio produktov s technológiou, ktorá cez Bluetooth dokáže prepojiť ovládaciu konzolu stroja s tabletom alebo smartfónom. Okrem najdôležitejších informácií o vašom výkone môžete napríklad virtuálne jazdiť ulicami akéhokoľvek mesta sveta cez Google Street View.

Zdroj: PR

Zdroj úvodnej fotografie: Pixabay, CC0

Zdroj video: youtube.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Hľadáte kardio tréning, ale nebaví vás beh? Sú aj iné možnosti

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

rous5
rous5
 22.5.2017 14:36

Dobrý deň ☺
Pekný a motivujúci článok. Ja by som ho doplnila ešte o kardio aktivitu NORDIC WALKING. Ide o chôdzu s paličkami určenými pre tento druh športu, zapája sa až 90% svalov v tele, je vhodný pre všetky vekové kategórie, mužov aj ženy a najväčším prínosom je pohyb na čerstvom vzduchu ☺