Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Zaskáčte si ako kengury. S klokaními topánkami to ide ľahko!

Mirka

Tí starší si možno pamätajú na boom okolo kangoo aerobicu, ktorý vypukol na začiatku deväťdesiatych rokov 20. storočia. Typickým znakom boli špeciálne kangoo topánky. Lenže klokanie topánky aktuálne zaznamenávajú svoj veľký návrat nielen pre kvantum zábavy, ktoré cvičenie s nimi prináša, ale aj kvôli širokému uplatneniu pri mnohých športoch.

Zaskáčte si ako kengury. S klokaními topánkami to ide ľahko!
7. MÁJ 2013

Kangoo aerobic sa spomedzi najobľúbenejších skupinových športov pomaly vytráca. Hoci na Slovensku stále existujú inštruktori, ktorí ho precvičujú (napríklad v Košiciach), oveľa zaujímavejšie sú pre športových nadšencov (i inštruktorov) kangoo topánky, ktoré sú využívané pri najrozličnejších skupinových kardio cvičeniach a nechýbajú ani v dobre vybavených posilňovniach. Hoci, čo si budeme nahovárať, na prvý pohľad práve sympaticky nevyzerajú... 

Klokanie topánky alebo zopár faktov neuškodí...

História topánok unikátneho vzhľadu sa datuje do minulého storočia a východnej Európy, kde pôvodne slúžili ako rehabilitačná pomôcka. Postupne boli ich vzhľad a najmä funkcia vylepšované. Titul „vynálezca“ kangoo topánok patrí Denisovi Navillemu.

V roku 1994 v Paríži ich na športovom veľtrhu predstavili ako fitness obuv, určenú najmä pre bežcov (pretože šetria kĺby) a všetkých, ktorí milujú fitness. O dva roky vznikol cvičebný program „KangooRobic“, kde boli kangoo topánky naplno využité. Ani potom sa klokanie topánky nevyhli „zlepšovákom“, ktoré im dali dnešnú podobu a hlavne funkciu. Okrem zábavy, ktorú prinášajú, sú odporúčané pre výnimočnú schopnosť tlmiť nárazy až o neuveriteľných 80 percent.

Urobte rutinné cvičenie zaujímavým. Vieme, ako na to!

Dostať sa k lekciám kangoo aerobicu, môže byť pomerne náročné (aj keď je možno len otázkou času, kedy opäť vyjde na výslnie). Skvelé je, že kangoo topánky môžete uplatniť pri širokej škále aktivít (beh, Boot Camp, kickbox, chôdza). Dokonca si kardio tréning s kangoo topánkami môžete zostaviť aj sami. Napríklad, nudný jogging sa môže stať zábavným, ešte účinnejším a bezpečnejším. Potvrdzujú to aj slová odborníkov zo Southern Cross University v Austrálii, podľa ktorých kangoo topánky na rozdiel od normálnych bežeckých topánok pri joggingu tlmia nárazy, čím výrazne znižujú riziko poranenia dolných končatín.Hoci je pozitívnych ohlasov na kangoo obuv viac než dosť, skôr ako sa rozhodnete pre kúpu, vyskúšajte si ju, pretože nie je práve najlacnejšou záležitosťou.  

Na toto sa dajte až vtedy, keď sa s kangoo topánkami dôkladne zoznámite:

Cvičenie s klokaními topánkami je nielen zábava, pretože:

  • chránia chrbticu a kĺby voči otrasom (je prevenciou voči zraneniam)
  • posilňujú svalstvo nôh a zadku nielen samotnými pohybmi, ale aj váhou topánok
  • podporujú činnosť kardiovaskulárneho systému
  • prinášajú časovú úsporu (20 minút kangoo aerobicu nahradí zhruba hodinovú lekciu klasického aerobicu)
  • podporujú fungovanie metabolizmu, spaľovanie tukov a kalórií (spálite minimálne o 20 percent viac kalórií ako bez nich)
  • zlepšujú držanie tela, koordináciu a rovnováhu
  • prinášajú radosť, bojujú proti stresu a zlepšujú sebavedomie
  • vylepšujú fungovanie lymfatického systému a môžete sa prostredníctvom nich zbaviť celulitídy
  • posilňujú nielen svaly, ale aj kostrový aparát
  • pomáhajú budovať vytrvalosť a bojovať proti únave

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zaskáčte si ako kengury. S klokaními topánkami to ide ľahko!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.