Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Adriana Seidler: Sme úspešní, lebo stále prinášame nové veci

Viesť pohybové štúdio znie mnoho ľuďom ako jednoduché a zároveň lukratívne podnikanie. Aerobikové a jogové centrum Aréna v Nitre oslavuje tento rok trinásť rokov svojej existencie. O tom, čo reálne znamená viesť takéto štúdio a aká bola cesta Arény sme sa rozprávali s jeho majiteľkou Adrianou Seidler.

Rozhovor Adriana
4. OKT 2012

Po rozhovore Veľké fitko v malom meste vám prinášame ďalší z inšpiratívnych rozhovorov. Tentokrát s majiteľkou štúdia Aréna v Nitre, Adrianou Seidler, ktorá okrem iného hovorí:

 

"Udržať sa toľké roky „hore“ znamená prinášať vždy niečo nové našim klientom. Ak idete týmto smerom, tak vyhrávate."
 

Vždy si chcela mať svoje vlastné štúdio?

Patrím k tým šťastnejším ľuďom, ktorým sa splnil sen, o ktorom snívali. Vždy som chcela mať kúsok svojho priestoru, kde sa budem stretávať s ľuďmi, ktorí majú radi to, čo mám rada aj ja. A to je šport, cvičenie, hudba, tanec a joga. Začiatky boli ťažké, ale dnes viem, že som urobila správnu vec.

 

arena instruktori

Teda aké boli začiatky?

Tak ako som spomenula, ťažké. Ale verila som si. Začínali sme v čase, kedy nebola veľká konkurencia a to nás predurčilo stať sa najlepšími. Odpoveďou boli a sú ľudia, ktorí k nám chodia roky vo veľkých počtoch.

V čom boli také ťažké?

Nevedli sme, do čoho vlastne ideme. Ako zareagujú ľudia na niečo nové, ako sa chytia naše cvičiteľky, ako usporiadať skladbu cvičení tak, aby sme oslovili, čo najširšiu vrstvu zákazníkov. Koľko hodín denne stanoviť a akých. Bol to chaos a dnes sa na tom smejem :) Myslím však, že sme to zvládli super. 

Čo klientela? Našla sa v Nitre?

Samozrejme, že áno. Všade sa nájde klientela. Ja som sa snažila budovať dlhodobý vzťah so svojimi zákazníkmi a to sa mi aj podarilo. Mám veľa klientov, ktorí so mnou cvičia už trinásť rokov. A to je to najlepšie ocenenie. Pribúdajú stále noví klienti, čo mi dáva jasnú odpoveď, že to, čo robíme, má význam. Vytvorili sme miesto, kde si naši zákazníci oddýchnu po ťažkej práci, kde sa zabavia, načerpajú novú energiu a spoznajú jeden druhého. Vytvárajú sa tu aj nové priateľstvá, a práve to je za tých trinásť rokov „naša aréna“.

 

Takže kľúčom k úspechu štúdia je stála klientela?

Ak by sme ju nemali, Aréna tu dnes nie je. Chceme si udržať našich klientov navždy :) Robíme všetko preto. To je zmysel našej práce. Je ľahké si zákazníka získať, ale velmi ťažké si ho udržať. To, že máme stálych klientov, ale aj nových, teda stále pribúdajúcich, svedčí o našom úspechu.

 

 arena ludia ii

 

Prezraď, ako sa ti darí získavať stále nových klientov?

Udržať sa toľké roky „hore“ znamená prinášať vždy niečo nové našim klientom. Ak idete týmto smerom, tak vyhrávate. Veľa sa školíme, chodíme na domáce a zahraničné kongresy. Veľa študujeme a sami organizujeme rôzne podujatia, pri ktorých vidíme inštruktorskú špičku z rôznych krajín, ale aj zo Slovenska. Sme autentickí v tom, že nikoho nekopírujeme. Sami si vymýšľame rôzne štýly cvičenia. Snažíme sa zaujať najširšie masy od najmenších deti až po dôchodcov. Odpoveďou je aj to, že v Nitre udávame trend my. U nás sa neučí len zákazník, ale aj naša konkurencia. Je to dobrý pocit.

 

Pre pohybové štúdio sú dôležití inštruktori. Akí sú tí tvoji?

S ľuďmi je to vždy veľmi ťažké. V Aréne sme mali a máme inštruktorov, ktorí svoju prácu robili a robia s láskou, a to je to najdôležitejšie, čo zákazník môže oceniť. V Aréne vždy predcvičovali ti správni cvičitelia. Jedni kratšie, iní dlhšie a niektorí to so mnou ťahajú už 13 rokov, za čo som im veľmi vďačná.

  

arena certifikaty ii

   

Celá naša práca nebola a nie je o komercii a peniazoch, ale je to o dobrej spolupráci a radosti z práce, ktorú vykonávame. Energia, ktorú odovzdávame ľuďom sa nám vždy vráti naspäť, keď vidíme spokojnosť klientov. V Aréne predcvičujú len vyškolení inštruktori, ktorí svojej práci rozumejú a robia ju s láskou.

V čom je podľa teba ťažké viesť pohybové štúdio?

Myslím, že ťažké je to v tom, aby si ľudia uvedomili, že cvičenie a pohyb im má pomôcť, a nie ublížiť. Ľudia častokrát preceňujú svoje schopnosti a môžu sa zraniť. My sme tu od toho, aby sme ich naučili správne sa hýbať tak, aby bol ten pohyb niečím, čo ich uspokojí, a neublíži im. Snažíme sa ľudí viesť k správnej technike cvičenia. V tomto sme veľmi precízni a mnoho krát nás to stojí námahu.

 

Uživí sa dnes takéto štúdio, alebo je to ťažký chlebíček?

Kto chce na tomto druhu podnikaní zbohatnúť, nech si hľadá inú prácu. Ak by som prácu, ktorú nemám rada musela robiť, tak ju nerobím. Aréna mi viac ako zisk na konci dňa dáva možnosť realizovať svoje sny. Ako aj to, že sa môžem stretávať s tak nádhernými ľuďmi, s akými sa stretávam. Podnikanie je založené na jednoduchej rovnici, na ktorej sú peniaze, ktoré dávajú ľuďom pocit slobody a bezpečia.

 

arena ludia iii

Kde vidíš Arénu o päť rokov?

Ak budeme svoju prácu robiť tak, ako sme ju robili doteraz, tak aj o päť rokov budeme mať stále veľa zákazníkov. Budeme cvičiť to, čo nás baví a budeme sa tešiť spoločne z našich osemnástich narodenín, z našej „dospelosti“ :).

 

Otvorila by si aj dnes štúdio alebo by si stavila na iné podnikanie?

Urobila by som presne to, čo pred trinástimi rokmi.

 

 

Kto je Adriana Seidler

 

adrianaTrinásť rokov vedie aerobikové a jogové štúdio pohybu Aréna v NItre, ktorého je aj majiteľkou. Zároveň je inštruktorkou niekoľkých foriem cvičenia ako aerobiku, jogy alebo portdebras.

 

V rámci svojho podnikania organizuje ročne viacero športových podujatí. Jednou z akcii, ktorú organizovala bolo podujatie Tanec a Joga.

 
Autor: Jana Šimkovičová 
Zdroj foto: Archív Adriany Seidler

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Adriana Seidler: Sme úspešní, lebo stále prinášame nové veci

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.