Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

FOTO a VIDEO: Ži, miluj, tancuj!

Veronika Shoebridge

Miluje tanec, žije ním, je v ňom veľmi dobrá. Zuzana Kaduková nám prezradila viac o svojej vášni k tancu a o tom, ako sa ním udržiava v top forme.

Ži, miluj, tancuj!
1. DEC 2016

Tanec je pre ňu všetkým

Každý človek má určité veci, ktorým sa počas svojho voľného času rád venuje. Či už je to čítanie kníh, lúštenie krížoviek, počúvanie hudby, cvičenie vo fitcentre, alebo napríklad taký tanec.

Všeobecne povedané, voľnočasové aktivity nás majú uvoľniť, odbúrať stres po celodennej práci, zlepšiť náladu, rozvinúť iné schopnosti alebo jednoducho len vyčariť úsmev na tvári a zlepšiť nám deň.

Práve úsmev a radosť zo života ako takého, je to, čo tanec prináša Zuzane Kadukovej z Riverpark Dance School v Bratislave.

„Tanec je pre mňa všetkým. Je to niečo, čo sa nedá presnejšie špecifikovať. Keď o ňom hovorím, behajú mi zimomriavky po chrbte. Je to niečo, s čím sa ráno zobudím a s čím večer zaspávam. Je to neuveriteľná sloboda. Je to pre mňa zmysel života.” Takto opisuje Zuzana to, čo pre ňu tanec znamená.

Emócie v pohybe. Pozrite, ako Zuzka tancuje!

Zdroj video: youtube.com

Štýl vyjadrenia sa

Zuzana tanec miluje. Venuje sa mu už minimálne 20 rokov. Pomáha jej v každodennom fungovaní. Je to forma, ktorou dostáva svoje emócie a pocity von z tela.

„Neexistuje minúta, kedy by som si na tanec nepomyslela," hovorí.

Zuzana sa rozhodne nezameriava len na jeden tanečný štýl, ale snaží sa venovať všetkým a neustále sa v nich vzdeláva a rozširuje svoje obzory.

„Všetko od jazzu, contemporary, moderného tanca, street dance, začínala som s disco dance, veľmi ma baví salsa ako i všetky latino tance," objasňuje Zuzana, ktoré tanečné štýly ju zaujímajú najviac.

Už dlhšie premýšľala, ako by vlastne nazvala to, čo svojím tancom vyjadruje. Nakoniec prišla s názvom: Emócie v pohybe, alebo ak chcete v angličtine, Emotion in motion.

„Prestala som riešiť, či môj tanečný štýl je street dance, jazz alebo čokoľvek iné. Jednoducho robím to, čo mám rada, na čo mám momentálne náladu. Našla som si v tom slobodu," opisuje Zuzana.

Nedávno obehla Slovensko správa, že si s Justinom Bieberom na pódiu zatancovala práve Slovenka. Mladá Sofia je práve zverenkyňou Zuzky Kadukovej, ktorá ju pripravovala. 

tanec zuzka kadukova

Zdroj foto: Cvicte.sk

Tancom k tip-top postavičke

Tanec je skvelým nástrojom, ako sa udržiavať fit. Pri tanci sa totiž zapájajú všetky svalové skupiny tela. Precvičíte a rozhýbete i svaly, o ktorých ste možno ani nevedeli, že ich máte.

„Keď sa zúčastňujem rôznych kurzov tanečných štýlov, zisťujem, aké svaly ešte na tele existujú, ktoré mám, či nemám. Keď si zoberiem len moju hodinu, tak v nej nájdete všetko od rozcvičenia cez posilňovanie až po kardio a strečing, to všetko v rámci jednej 60-minútovej tanečnej hodiny spojíme," vysvetľuje Zuzana.

Ak vás teda nebaví tráviť dlhé hodiny vo fitcentre plnom ľudí, skúste si postavičku vyformovať práve tancom. Ani nebudete vedieť, že cvičíte. 

Chcete vidieť viac krásnych tanečných fotiek Zuzky? Pozrite si našu fotogalériu TU.

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Viete, ktorý šport je najzdravší?Viete, ktorý šport je najzdravší?

Už veľakrát som dostal od ľudí otázku: „Michal, aký je podľa teba najzdravší šport?” 

 

8 pravidiel chudnutia, ktoré môžete trošku oklamať8 pravidiel chudnutia, ktoré môžete trošku oklamať

Počúvate z každej strany overené pravidlá chudnutia? Všade je to len o tom, že „toto máte dovolené” a „tamto zasa zakázané”. 

 

Tipy, ako si zacvičiť v kanceláriiTipy, ako si zacvičiť v kancelárii

Skúste tieto cviky pri kancelárskom stole počas pracovného dňa a uvidíte, čo sa stane.

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - FOTO a VIDEO: Ži, miluj, tancuj!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.