Hop-hop. Krúťte obručou a spevnite si jadro tela
Točenie obručou je zábavné a efektívne. Dokazuje to aj špeciálny cvičebný program hoopnotica.
Čo je hoopnotica
Ide o cvičenie, ktoré bolo zostavené v roku 2006 v USA. Konkrétne si pod týmto cvičebným programom môžeme predstaviť tanec so známou obručou hula-hop v rytme hudby. Rozdiel medzi hoopnoticou a hula-hop je práve v obruči, s ktorou sa cvičí. Hula-hop je klasický plastový kruh, aký poznáme z detských čias. Cvičebný program hoopnotica zase využíva obruč, ktorá je o niečo ťažšia a väčšia, ako tá detská. Neľakajte sa, práve v jej váhe a veľkosti je výhoda. Keďže je obruč ťažšia, má lepšie ťažisko a dá sa s ňou jednoduchšie manipulovať.
Aké benefity získate s hoopnoticou?
Ak budete pravidelne cvičiť, môžete si vďaka hoopnotice krásne vytvarovať postavu a najmä pás. Keďže ide zároveň aj o kardio tréning, posilníte srdce i kondíciu. Počas jednej 60-minútovej hodiny poľahky spálite 400 – 600 kalórií. Aby obruč okolo tela krúžila, je potrebné zapojiť svaly celého tela. Najviac sú však zapájané svaly (aj hlboké), tzv. core, ktoré stabilizujú celé telo.
Precvičuje aj flexibilitu
Cvičenie s hula-hop je veľmi zábavné. V cvičebnom programe hoopnotica, kde je krúženie obručou spojené aj s tancom, si okrem tela a kondície precvičíte aj rovnováhu, balans a flexibilitu. Aby ste totiž udržali obruč stále „na sebe“, je potrebné množstvo energie a sústredenia. Hoci sa to na prvý pohľad zdá ako veľmi jednoduchá zábava, v praxi je to o niečo náročnejšie.
Máte väčšiu nadváhu? Hula-hop je priamo pre vás
Ak máte značnú nadváhu, alebo ste úplný športový začiatočník bez skúseností a kondície, hula-hop je pre vás ako stvorený. V prvom rade preto, lebo je zábavný, teda neodradí začínajúcich športovcov hneď po niekoľkých minútach. Tiež sa nezdá byť náročný – zábava z krúženia a snaha udržať kruh čo najdlhšie v pohybe, zastrie efektívnu prácu celého brušného i chrbtového svalstva, svalstva rúk aj nôh tak, že si to cvičenec ani neuvedomí. Cvičebný program hoopnotica je už pre ľudí s vyššou nadváhou o niečo náročnejší a viac sa odporúča, aby na začiatok zvolili „domáci“ tréning s obručou.
Zacvičte si doma
Hoopnotica má však jedno obrovské mínus. Ešte stále nie je na Slovensku žiadny tréner, ktorý by viedol takéto kurzy a cvičebné hodiny. Ak však žijete v Česku, určite tieto lekcie navštívte. My, ostatní, ktorých hoopnotica oslovila, si môžeme vypomôcť internetom. Na Youtube nájdete množstvo online hodín hoopnotici aj tipov na cvičenie s hula-hop. Stačí vám zakúpiť si obruč, ktorú dostanete v každom lepšom hračkárstve a môžete cvičiť.
Zdroj video: youtube.com
Tip pre vás
Vaše nadšenie pre hula-hop určite ocenia i vaše ratolesti. O chvíľu tu máme letné prázdniny a dovolenky. Prečo nevyužiť krásne počasie a nevyšportovať sa aj s deťmi? Zadovážte hula-hop aj pre nich. Pri výbere hula-hopu však nezabúdajte na veľkosť obruče. Pre menších kúpte malé, pre väčšie deti a pre dospelých aspoň s priemerom 80 – 100 cm.
Zdroj foto: flickr.com
Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:
Leto je tu! Precvičte svoje telo s programami aquafitnes
Cvičenia na súši bolo dosť. Teraz je tu nový fitnes variant – dajte si do tela v bazéne!
5 maličkostí, vďaka ktorým spálite viac kalórií
Máte pocit, že sa ukážkovo stravujete a pravidelne cvičíte, ale vzhľad vášho tela tomu nezodpovedá?
Aké kardio zvoliť pri chudnutí?
Aj začiatočníci si môžu dať poriadne do tela. Ako na to, poradí fitnes tréner Radoslav Cabúk.
Súvisiace články
TOP články
- Cvičenie na základe tepovej frekvencie. Prečo je to užitočné a ako to robiť?
- Nesprávna manipulácia s dieťaťom môže mať následky
- Ako uvoľniť boľavé, stuhnuté či pretrénované svalstvo?
- Večná dilema: Anaeróbny verzus aeróbny tréning
- Trpíte bolesťami chrbta a krížov? Začnite plávať!
- Zoznam športových aktivít, pri ktorých schudnete
- Tréningové zóny a ich použitie v tréningu
- Zaskáčte si ako kengury. S klokaními topánkami to ide ľahko!
- Po pôrode môžete cvičiť bez obáv, len treba vedieť kedy a ako!
- Aké pohybové zručnosti má mať dieža od 6 do 9 mesiacov?