Cvič neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek so Supershape PREMIUM už od 6,50 €

Hop-hop. Krúťte obručou a spevnite si jadro tela

Nikola Danišová

Točenie obručou je zábavné a efektívne. Dokazuje to aj špeciálny cvičebný program hoopnotica.

Hop-hop. Krúťte obručou a spevnite si jadro tela
24. JUN 2016

Čo je hoopnotica      

Ide o cvičenie, ktoré bolo zostavené v roku 2006 v USA. Konkrétne si pod týmto cvičebným programom môžeme predstaviť tanec so známou obručou hula-hop v rytme hudby. Rozdiel medzi hoopnoticou a hula-hop je práve v obruči, s ktorou sa cvičí. Hula-hop je klasický plastový kruh, aký poznáme z detských čias. Cvičebný program hoopnotica zase využíva obruč, ktorá je o niečo ťažšia a väčšia, ako tá detská. Neľakajte sa, práve v jej váhe a veľkosti je výhoda. Keďže je obruč ťažšia, má lepšie ťažisko a dá sa s ňou jednoduchšie manipulovať.

Aké benefity získate s hoopnoticou?         

Ak budete pravidelne cvičiť, môžete si vďaka hoopnotice krásne vytvarovať postavu a najmä pás. Keďže ide zároveň aj o kardio tréning, posilníte srdce i kondíciu. Počas jednej 60-minútovej hodiny poľahky spálite 400 – 600 kalórií. Aby obruč okolo tela krúžila, je potrebné zapojiť svaly celého tela. Najviac sú však zapájané svaly (aj hlboké), tzv. core, ktoré stabilizujú celé telo.

Precvičuje aj flexibilitu       

Cvičenie s hula-hop je veľmi zábavné. V cvičebnom programe hoopnotica, kde je krúženie obručou spojené aj s tancom, si okrem tela a kondície precvičíte aj rovnováhu, balans a flexibilitu. Aby ste totiž udržali obruč stále „na sebe“, je potrebné množstvo energie a sústredenia. Hoci sa to na prvý pohľad zdá ako veľmi jednoduchá zábava, v praxi je to o niečo náročnejšie.

Máte väčšiu nadváhu? Hula-hop je priamo pre vás       

Ak máte značnú nadváhu, alebo ste úplný športový začiatočník bez skúseností a kondície, hula-hop je pre vás ako stvorený. V prvom rade preto, lebo je zábavný, teda neodradí začínajúcich športovcov hneď po niekoľkých minútach. Tiež sa nezdá byť náročný – zábava z krúženia a snaha udržať kruh čo najdlhšie v pohybe, zastrie efektívnu prácu celého brušného i chrbtového svalstva, svalstva rúk aj nôh tak, že si to cvičenec ani neuvedomí. Cvičebný program hoopnotica je už pre ľudí s vyššou nadváhou o niečo náročnejší a viac sa odporúča, aby na začiatok zvolili „domáci“ tréning s obručou.

Zacvičte si doma      

Hoopnotica má však jedno obrovské mínus. Ešte stále nie je na Slovensku žiadny tréner, ktorý by viedol takéto kurzy a cvičebné hodiny. Ak však žijete v Česku, určite tieto lekcie navštívte. My, ostatní, ktorých hoopnotica oslovila, si môžeme vypomôcť internetom. Na Youtube nájdete množstvo online hodín hoopnotici aj tipov na cvičenie s hula-hop. Stačí vám zakúpiť si obruč, ktorú dostanete v každom lepšom hračkárstve a môžete cvičiť.


Zdroj video: youtube.com

Tip pre vás   

Vaše nadšenie pre hula-hop určite ocenia i vaše ratolesti. O chvíľu tu máme letné prázdniny a dovolenky. Prečo nevyužiť krásne počasie a nevyšportovať sa aj s deťmi? Zadovážte hula-hop aj pre nich. Pri výbere hula-hopu však nezabúdajte na veľkosť obruče. Pre menších kúpte malé, pre väčšie deti a pre dospelých aspoň s priemerom 80 – 100 cm. 

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Leto je tu! precvičte svoje telo s programami aquafitnesLeto je tu! Precvičte svoje telo s programami aquafitnes

Cvičenia na súši bolo dosť.  Teraz je tu nový fitnes variant  – dajte si do tela v bazéne!

 

5 maličkostí, vďaka ktorým spálite viac kalórií5 maličkostí, vďaka ktorým spálite viac kalórií

Máte pocit, že sa ukážkovo stravujete a pravidelne cvičíte, ale vzhľad vášho tela tomu nezodpovedá? 

 

Aké kardio zvoliť pri chudnutí?Aké kardio zvoliť pri chudnutí?

Aj začiatočníci si môžu dať poriadne do tela. Ako na to, poradí fitnes tréner Radoslav Cabúk. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Hop-hop. Krúťte obručou a spevnite si jadro tela

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.